Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, bastion, wojsko, koszalińska, spórPrezydent stracił cierpliwość do firmy "Bastion". Jej właściciel dostał 3 dni na podpisanie z miastem umowy. Jeśli tego nie zrobi, może się pakować.


Centrum Atrakcji Wojskowych "Bastion" od kilkunastu miesięcy negocjowało z władzami miasta warunki umowy, na których ta firma mogłaby funkcjonować przy ulicy Koszalińskiej (przeczytaj wiadomości kołobrzeg).  Wcześniej, część radnych próbowała zmienić pierwotną uchwałę Rady Miasta, która nakazuje przenieść bastion w kierunku miasta (przeczytaj informacje kołobrzeg). To się nie udało, podobnie jak fiaskiem zakończyły się negocjacje nowej umowy, pomimo różnych głosów radnych Rady Miasta, z których niektórzy pozostanie "Bastionu" jako miejskiej atrakcji popierają.

Ponieważ negocjacje umowy się przedłużały, miasto wysłało do firmy "Bastion" pismo, w którym postawiło ultimatum: albo umowa zostanie podpisana w ciągu 3 dni od otrzymania dokumentu, albo "Bastion" zostanie usunięty. Jak mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, Janusz Gromek wykazał maksimum cierpliwości i dobrej woli w sprawie prywatnej firmy, która obecnie bezumownie zajmuje działkę należącą do miasta. Jak dodaje, cały problem polega na tym, że firma chce zachować ten teren, na który zgody w uchwale nie wyrazili radni. - Na koniec stanęło na tych budynkach, które obecnie są zajmowane. Prezydent na ich dalsze zajmowanie się zgodził, ale znowu pojawiły się postulaty dotyczące zajmowanego dotychczas terenu - mówi rzecznik. Teraz "Bastion" musi zgodzić się na warunki miasta. W rozmowie z właścicielem firmy nie udało nam się ustalić, czy "Bastion" umowę podpisze, czy opuści teren przy ul. Koszalińskiej.

Fot. P. Dawid

informacje kołobrzeg, bastion, wojsko, koszalińska, spór

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama