Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, kotwica, komisja rewizyjnaRadny Dariusz Zawadzki nie zostawił suchej nitki na finansowym funkcjonowaniu piłkarskiej "Kotwicy". A radni przegłosowali stanowcze wnioski.


Kontrola radnych wykazała, że w badanym okresie 2009-2011 klub spóźniał się z dostarczeniem sprawozdania. Stwierdzono, że w kilku przypadkach podpisano z miastem aneks na realizowane zadania, ale zdarzyło się również, że bez zgody miasta zmieniano kwoty wydatków na daleko więcej niż 100% planu! Mało tego, w ubiegłym roku Kotwica nie miała wymaganego przez miasto 10-procentowego wkładu własnego. Z tłumaczeń klubu wynika, że przyczyną tego stanu rzeczy jest konieczność spłacania zaległości, wynikająca z porozumienia z Urzędem Skarbowym. Ponadto, klub nie mógł zrealizować planowanych przychodów ze względu na wyłączenie stadionu.

Radnych te argumenty nie przekonały i negatywnie oceniły realizowanie umowy przez piłkarską Kotwicę. Zgłosili również 3 wnioski, które uchwalono jednogłośnie. Radny Wiesław Parus żądał, aby prezydent bezwzględnie egzekwował warunków zapisanych w umowie na realizację zadań publicznych. Radny Jacek Woźniak wniósł, aby zapisy, że wobec organizacji, które w roku poprzedzającym złożony wniosek, wykorzystywali środki publicznie niezgodnie z umową, nieterminowo lub nienależycie, zastosowane zostaną sankcje w postaci wykluczenia z konkursu ofert. Najdalej poszedł radny Dariusz Zawadzki proponując, aby w przypadku braku udokumentowania wkładu własnego, prezydent odzyskał część dotacji do wysokości tego wkładu.

informacje kołobrzeg, kotwica, komisja rewizyjna

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama