menu
Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  *** 

Hoc donosi do CBA by chronić borowinę

informacje kołobrzeg, rezurekcja, hoc, konferencja, cba, borowinaTrwa konferencja Czesława Hoca. Poseł PiS zdecydował się donieść do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie zabudowy działek wokół borowiny.


Od samego początku poseł mówi o zamachu na czarne złoto, czyli kołobrzeską borowinę. Wskazuje na to, że wszystko wobec zabudowy terenów wokół borowiny dzieje się nie tak. Widać zbyt dużą przychylność samorządu. Hoc uważa, że nie można liczyć na lokalne organy nadzoru, bo są one mało wydolne, stąd donos do CBA, ale także sprawy mają trafić do Komisji Europejską.

Hoc w sprawie opiera się na lokalnych mediach. 14 stron jego doniesienia składa się z wycinków prasowych na temat tego, co w naszym mieście wokół borowiny się dzieje. Poseł omówił problematykę związaną na koncesję wydobycia borowiny. Koncesja dla Uzdrowiska Kołobrzeg SA wygaśnie w 2020 roku, a urzędnicy centralni niespecjalnie wiedzą co z tym dalej robić.

Europoseł Marek Gróbarczyk wskazuje, że jest problem z budową gazoportu, bo jest Natura 2000, a można zabudować tereny wokół borowiny pomimo Natury 2000. - Będziemy z całą stanowczością badać wszystkie decyzje, które będą powstawać w mieście czy w Urzędzie Marszałkowskim - ostrzegał parlamentarzysta. Jednocześnie wskazuje, że Komisja Europejska w temacie przyrody i ekologii ma zdecydowane podejście i jest w stanie zmusić do przestrzegania prawa, które obowiązuje wszystkich.

Podczas spotkania z dziennikarzami odezwał się pełnomocnik spółki "Mirocice" - Marian Jagiełka, który miał pretensje do posła Hoca, że w taki sposób przedstawia się działalność w sprawie borowiny, że są to sądy niesprawiedliwie, jednocześnie wyrażając przekonanie, że tarcza antykorupcyjna CBA powinna oczyścić atmosferę w sprawie procedowania studium dla Kołobrzegu.

Konferencję PiS nadaliśmy na żywo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.