Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

5 lutego 2023    |    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor
5 lutego 2023    
    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkpDziś uroczyście otworzono połączenie Kołobrzeg-Szczecin, przez Goleniów Port Lotniczy. Za to PKP informuje, że na stałe zostawia przystanek przy stadionie.


Jeszcze kilka lat temu, pociąg jeżdżący na trasie Kołobrzeg-Goleniów-Szczecin nazywano "Włóczęgą Północy". Kilkadziesiąt  kilometrów pokonywał w nawet 4 godziny! Ale od 2002 roku coś zaczęło się zmieniać. Najpierw przybyły spalinowe szynobusy z odzysku z Niemiec, które zastąpiły spalinowóz i obskurne wagony 3 klasy. Potem wprowadzono nowoczesne klimatyzowane szynobusy produkcji polskiej, a wreszcie rozpoczęto modernizację całej linii. Obecnie trwają prace w Kołobrzegu na moście na Kanale Drzewnym, Wiele odcinków torów do Szczecina zostało przebudowanych i wyprostowanych. Są odcinki, które na modernizację jeszcze czekają, ale już teraz przejazd na trasie jest o pół godziny krótszy.

Dziś na linii dokonano uroczystego otwarcia nowej 4-kilometrowej nitki prowadzącej na goleniowski Port Lotniczy. Otwarcia dokonały władze województwa zachodniopomorskiego na czele z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem, władze PKP i LOT. W uroczystości uczestniczył również prezydent Janusz Gromek, który chwali nową inwestycję, dzięki której mieszkańcy i turyści Kołobrzegu otrzymali bezpośredni dostęp koleją do międzynarodowego lotniska.

Andrzej Chańko, szef zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych, informuje, że władze PKP postanowiły pozostawić przystanek przy ul. Solnej. Na wniosek prezydenta, nie będzie się on już nazywał Kołobrzeg Kostrzewno, ale tak jak postulował portal "Miastokolobrzeg.pl" Kołobrzeg Stadion.

 

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkp

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkp

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkp

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkp

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkp

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkp

informacje kołobrzeg, pociąg, lotnisko, pkp

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama