Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, biogazownia, starostwo, plewkoKrzysztof Plewko zarzuca starostwu, że łamie prawo. Starostwo pokazuje, że jest na prawie. Co ciekawe, inne strony postępowania się nie skarżą.


Starostwo Powiatowe prowadzi kolejne postępowanie w sprawie biogazowni. Z tej racji, zbulwersowany prezes Ekologicznego Kołobrzegu Krzysztof Plewko, wysłał do mediów oskarżenie pod adresem powiatu z zarzutem łamania prawa. W rozmowie telefonicznej, Plewko zapowiedział, że sprawa ta trafi do kolejnej instancji, bo powiat łamał i łamie prawo, bo już raz udało się udowodnić, że na Placu Ratuszowym prowadzi się działania z rażącym naruszeniem prawa.

- 2 października 2013 roku Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu pokazało, że decyzje wojewody zachodniopomorskiego są dla urzędu w Kołobrzegu nic nie znaczącymi kartkami papieru. Otóż w tym dniu Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu wysłało do zainteresowanych stron zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie zatwierdzenia projektu i wydania decyzji pozwolenia na budowę biogazowni. Tak jak w przypadku anulowanej decyzji starosty Tomasza Tamborskiego z dnia 21 lutego 2011 roku tak i teraz zainteresowane strony otrzymały tylko 1 dzień na zapoznanie się z materiałem i odniesieniem się do niego - ogłosił Plewko.

Słowom Plewki zaprzecza Marlena Wachowska, rzecznik prasowy starosty: - Strony uczestniczą w postępowaniu dot. rozbudowy oczyszczalni ścieków o instalację biogazową od 15 lipca br. Stowarzyszenie Ekologiczny Kołobrzeg pierwsze wnioski składało już 9 sierpnia br., zatem czynnie uczestniczy w postępowaniu i na bieżąco zapoznaje się ze zgromadzonym materiałem. Standardem jest, że na zapoznanie się z dokumentacją, starostwo wyznacza termin trzydniowy. Zawiadomienie o wszczęciu postępowania w tej sprawie zostało wysłane do wszystkich zainteresowanych stron w środę 2 października br. Rzeczywiście otrzymana przez nas zwrotka z poczty potwierdza, że zawiadomienie zostało dostarczone Ekologicznemu Kołobrzegowi w piątek 4 października br. Jednak bieg 3-dniowego terminu nie obejmuje soboty i niedzieli. Na zapoznanie się ze zgromadzoną dokumentacją Stowarzyszenie miało: poniedziałek, wtorek i środę. Tak też się stało, Pan Krzysztof Plewko zapoznał się z materiałami w poniedziałek 7 października br., a swoje uwagi złożył dzień później, czyli we wtorek 8 października br. Uwagi zostały przyjęte, a  termin w żaden sposób nie został przekroczony - opisała sprawę rzeczniczka.

Ale Plewko wie swoje i grzmi o łamaniu prawa w starostwie. Zapytaliśmy inną stronę postępowania, a więc Urząd Miasta Kołobrzeg. Rzecznik prasowy prezydenta Michał Kujaczyński potwierdził, że starostwo działało tu zgodnie z prawem i miasto nie wnosi uwag co do procedury i możliwości uczestnictwa w postępowaniu.

- Do chwili obecnej decyzja w rzeczonej sprawie nie została wydana. Gdyby którakolwiek ze stron złożyła wniosek o wydłużenie terminu na zapoznanie się z aktami, wniosek taki byłby rozpatrzony pozytywnie. Jednak żadna ze stron o to nie wniosła. Starostwo zgodnie z art. 10 Kpa zapewniło stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwiło im wypowiedzenie się, co do zebranych dowodów i materiałów. Tym bardziej niezrozumiała jest dla nas postawa Pana Krzysztofa Plewko, który czynnie uczestniczy w postępowaniu od 9 sierpnia br., zapoznał się z dokumentacją i złożył swoje uwagi do niej z zachowaniem terminu, a uwagi zostały przyjęte. Nie wnioskował również o wydłużenie terminu - dodaje Wachowska.

 

informacje kołobrzeg, biogazownia, starostwo, plewko

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama