Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Starosta Artur Mackiewicz przekazał dziś na rzecz Muzeum Oręża Polskiego pamiątki po PPiUR "Barka". Wśród nich są księgi pamiątkowe i medale.


Pamiątki przekazał anonimowy darczyńca. Starosta kołobrzeski, jako miłośnik historii a zwłaszcza czasów PRL, aby zachować stare albumy, medale i księgi przez zniszczeniem, jako najlepsze miejsce do ich przechowywania wskazał właśnie muzeum. Dziś odbyło się przekazanie pamiątek, a także możliwość przejrzenia ciekawych fotografii z funkcjonowania największego kołobrzeskiego przedsiębiorstwa.
Przedsiębiorstwo Połowów i Usług Rybackich "Barka" powstało 27 lutego 1949 roku. Niestety, głupota centralnego planowania i nieprzemyślanych decyzji spowodowała, że przedsiębiorstwo było nierentowne. Faktyczne funkcjonowanie "Barki" nastąpiło dopiero od stycznia 1951 roku. W jej wyniku, Kołobrzeg stał się największą bazą rybacką w Polsce, a "Barka" największym kołobrzeskim pracodawcą. Przedsiębiorstwo przetrwało do 1996 roku.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama