Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przed godziną 19 na przejeździe kolejowym na ulicy Grzybowskiej zginął młody rowerzysta. Szynobus zawadził go zderzakiem w tylne koło.


Około 16-letni chłopak przed godziną 19.00 przejeżdżał przez przejazd kolejowy na ulicy Grzybowskiej. O niebezpieczeństwie ostrzegał go krzyż św. Andrzeja, migające czerwone światła i sygnał dźwiękowy. Nie zatrzymał się. Jechał chodnikiem, zwolnił przed barierkami, i wjechał tuż przed pędzący w tym miejscu 90 km/h szynobus. Zderzak zawadził go o tylne koło. Świadkowie mówią, że chłopak został odrzucony kilka metrów do góry i cofnięty poza barierki. Zginął na miejscu.
Szynobus zatrzymał się przez przejazdem kolejowym na ulicy Jasnej. Maszynista musiał zaczekać na przyjazd prokuratora. Był trzeźwy, pociąg najprawdopodobniej też jechał zgodnie z przepisami. Pasażerowie nie dojechali do dworca. Do wybranych miejsc Kołobrzegu musieli dostać się na własną rękę. Obsługa pociągu była w lekkim szoku. Drastyczny jest przede wszystkim fakt, że zginęło tak naprawdę dziecko. - Tyle się mówi o konieczności wybitnej ostrożności na przejazdach kolejowych - mówili pracownicy kolei.
Na ulicy Grzybowskiej utworzył się spory korek. Pojazdy były puszczane wahadłowo. Policjanci apelują do rodziców i nauczycieli o rozmowę i przestrzeganie dzieci w zakresie zachowania na przejeździe kolejowym. Jest już pierwszy tragiczny wypadek, a wakacje jeszcze się nie zaczęły.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama