Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, starostwo,powiatProkuratura Okręgowa w Koszalinie wszczęła śledztwo w sprawie dwóch decyzji wydanych przez Starostwo Powiatowe pod budowę biogazowni w Korzyścienku.


Prokuratorzy sprawdzą, czy starosta Tomasz Tamborski dopuścił się niedopełnienia obowiązków przy całej procedurze wydawania decyzji pod budowę biogazowni. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło stowarzyszenie Ekologiczny Kołobrzeg. Wcześniej, stowarzyszenie prawomocnie zakończyło postępowanie przed sądem administracyjnym. Sprawa stanęła na poziomie sądu wojewódzkiego, od wyroku nie odwołał się inwestor, czego bardzo żałuje Elżbieta Lis, naczelnik Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego, która na konferencji prasowej kilka tygodni temu odrzuciła uwagi sądu i wykazywała, że powiat nie mógł podjąć innej decyzji w obowiązującym porządku prawnym, bo i tak naraziłby się na zarzuty, ale ze strony inwestora. Dlatego naczelnik Lis wskazywała, że bez względu na obecną sytuację, wydana zostałaby taka sama decyzja i ona będzie jej bronić.

- Jestem zadowolony, że prokuratura wszczęła to postępowanie, bo to trafiło do Kołobrzegu i bałem się, że to zostanie odrzucone. Sprawa trafiła jednak do Koszalina, tam dołączyliśmy mocne dokumenty - komentuje krótko Krzysztof Plewko, prezes Ekologicznego Kołobrzegu. - Do nas żadna informacja o wszczęciu śledztwa w jakiejkolwiek sprawie nie dotarła - komentuje Marlena Wachowska, rzecznik starosty.reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama