Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Urzędzie Miasta odbyła się kolejna konferencja tym razem trzech szczebli władzy: Janusza Gromka, Artura Mackiewicza i Marka Hoka. Było o inwestycjach.


Jak wyjaśnił prezydent Janusz Gromek, choć nie ma już wśród samorządowców posła Sebastiana Karpiniuka, to jednak te konferencje nadal będą się nazywała konferencjami czterech muszkieterów.

Janusz Gromek poinformował o planach budowy nowych mieszkań przy ulicy Rybackiej. Razem ma powstać 80 lokali. Poinformował również o swojej decyzji utworzenia oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół w Podczelu i w Szkole Podstawowej nr 6, aby swoje miejsce mogły znaleźć dodatkowe grupy kołobrzeskich dzieci. Prezydent skrytykował opozycję za krytykę rozstrzygnięć przetargu na obwodnicę, przypominając, że to wielki sukces miasta. Pochwalił się również naprawieniem ścieżki rowerowej do Podczela.

Starosta Artur Mackiewicz przypomniał o realizacji dwóch ważnych inwestycji dla powiatu kołobrzeskiego: ulicy Wylotowej i mostu w Dźwirzynie. Starosta poinformował, że utrudnienia w ruchu wynikające z rozbiórki mostu powstają dlatego, że atrakcyjne dofinansowanie projektu przyznano powiatowi tylko pod warunkiem, że most powstanie jeszcze w 2010 roku. A to oznacza, że trzeba prace rozpocząć w okresie sezonu.

Marek Hok, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego przypomniał o inwestycjach realizowanych z funduszy europejskich. Jednocześnie odniósł się do informacji posła Czesława Hoca o planowanej prywatyzacji kołobrzeskiego uzdrowiska. Hok skrytykował posła za takie straszenie kołobrzeżan i podżeganie związkowców spółki do strajku. Jego zdaniem, kołobrzeskiemu uzdrowisku nic nie grozi, a nawet jeśli spółka zostanie sprywatyzowana, to nikt nie zrezygnuje z lecznictwa uzdrowiskowego i z pracy ludzi. Na dociekliwe pytania dziennikarzy, dlaczego w nowelizacji ustawy nie zobowiązuje się potencjalnych nabywców do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, Hok stwierdził, że to nie są pytania do niego.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama