Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sezon w pełni. I tak jak można było się spodziewać, na Bulwarze Szymańskiego jest tłok. Tłok turystów przeciskających się między stoiskami handlarzy.


Takiego tłoku nie pamiętają najbardziej doświadczeni kupcy. Przejście w niektórych miejscach jest mocno ograniczone. Stoiska stoją dosłownie wszędzie. Mieszają się ze sobą Polacy i Bułgarzy, kupcy legalni (płacący dzierżawę) i nielegalni (którzy handlują w miejscach do tego nie przeznaczonych). Zdążyli już przyjechać handlarze z Polski centralnej i południowej. Na promenadzie można zaopatrzyć się lepiej niż na bazarze na Okopowej.
Miasto rozkłada bezradnie ręce. Urzędnicy nie chcą się przyznać do tego, że de facto stracili kontrolę nad bulwarem i nikt się nimi już nie przejmuje. Wprowadzenie legalnie handlujących miało być jakimś panaceum na całe zło. Nic z tego, powiększa tylko chaos i kakofonię. Kupcy legalni skarżą się, że nielegalni zarabiają uczciwie a urzędnicy nic z tym nie robią. Niemal wszyscy narzekają, że niektóre lokalizacje miasto rozdało bez przetargu. Poprosiliśmy rzecznika prasowego prezydenta o sprawdzenie tego tematu. Czekamy na odpowiedź.
Kolejny rok z rzędu handel na Bulwarze Szymańskiego pozostaje nieuregulowany. Prezydent Janusz Gromek czeka na nowelizację Kodeksu Wykroczeń. Tymczasem już dziś Kołobrzeg spada w letnich rankingach. Jedna z głównych przyczyn: handel i tłok na bulwarze.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama