Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kandydat na prezydenta RP - Bronisław Komorowski, zawitał również do miasta nad Parsętą. Przypłynął tu łodzią motorową (relacja foto-video).


Już na godzinę przed planową wizytą p.o. obowiązki prezydenta marszałka sejmu, przy latarni morskiej i na plaży czołowi działacze Platformy Obywatelskiej prowadzili agitację wyborczą: od zastępcy prezydenta, przez pracowników samorządu po niektórych dyrektorów. Planowe 10 minut spóźnienia zamieniło się w 40. Ale na Bronisława Komorowskiego czekały tłumy, nie tyle kołobrzeżan, co turystów. Dla nich spotkać znanego polityka to zwyczajna atrakcja turystyczna.

Aby zobaczyć fotogalerię ze zdjęciami z wizyty marszałka kliknij na zdjęcie. Video jest niżej.


Marszałek Komorowski nie bez trudu dostał się na Fort Ujście u stóp latarni morskiej. Uściskom rąk, gratulacjom i życzeniom wygranej nie było końca. Na szczycie schodów stała ekipa związana z Prawem i Sprawiedliwością, która skandowała za Jarosławem Kaczyńskim. Komorowski nie poświęcił im nawet sekundy i spotkał się z wyborcami. Apelował o głosowanie na siebie i w ogóle o pójście na wybory.

Następnie Bronisław Komorowski spotkał się z samorządowcami na budowie stadionu przy ul. Śliwińskiego. Prezydent Janusz Gromek zachwalał inwestycję, szczycił się tym, że Kołobrzeg ma niemal zaklepany status miasta pobytowego na Euro 2012 i co ważne, stadion, zgodnie z wolą Rady Miasta, będzie nosił imię posła Sebastiana Karpiniuka. Na stadionie marszałek spotkał się z kibicami Kotwicy Kołobrzeg, ubrał nawet szalik naszej drużyny. Potem udał się na Cmentarz Komunalny. Złożył kwiaty na grobie swojego tragicznie zmarłego kolegi - parlamentarzysty. Jego ojcu - Markowi Karpiniukowi, wręczył symboliczną pamiątkę. Z Kołobrzegu, mocno spóźniony, Bronisław Komorowski odjechał do Koszalina.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama