Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Prezydent Janusz Gromek podpisał umowę o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej w ramach Nadmorskiej Trasy Rowerowej nr 10.


Ścieżka będzie prowadzić z Ustronia Morskiego przez Kołobrzeg do Dźwirzyna oraz miasto Barth. Cały projekt opiewa na kwotę niemal 2,8mln EUR, a dofinansowanie przyznane z programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej (INTERREG IVA) to prawie 2,4mln EUR. Partnerami projektu są Gmina Kołobrzeg, Gmina Ustronie Morskie oraz miasto Barth (miasto partnerskie Kołobrzegu).

Projekt zakłada stworzenie transgranicznego produktu turystycznego poprzez wybudowanie wybranych odcinków Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr 10 (łącznie prawie 15k m) wraz z towarzyszącą infrastrukturą. W ramach projektu wykonanych zostanie łącznie 6 odrębnych inwestycji, z czego 5 po stronie polskiej. Na trasie budowanych ścieżek rowerowych pojawią się elementy małej architektury (ławeczki, kosze na śmieci, parkingi rowerowe, miejsca postojowe) jak również zejścia na plażę i punkty widokowe. Ścieżki będą w pełni oznakowane oraz oświetlone. Planowany termin oddania do użytku ścieżek rowerowych realizowanych w ramach projektu to koniec listopada 2010r. Prace budowlane właśnie się rozpoczęły.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 "Europejska Współpraca Terytorialna" - "Współpraca Transgraniczna" Krajów Związkowych Meklemburgia - Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.


Info na podst. danych z Urzędu Miasta Kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama