Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tym razem aż 2 samochody wyruszyły z Kołobrzegu do Świniar koło Płocka z pomocą dla mieszkańców dotkniętych katastrofa powodzi. Relacja Krzysztofa Plewko.


Tym razem pojechaliśmy dwoma samochodami. Jeden samochód był mój a drugi zaproponował nam pan Andrzej Łuczka właściciel hurtowni IMPERIAL z Kołobrzegu. Na samochodach mieliśmy załadowane 3,5 tony zboża (dar od Spółki Lind z Kędrzyna z Gminy Siemyśl), dwie lady chłodnicze i inny sprzęt od pana Andrzeja Mielnika. Różnego rodzaju sprzęt AGD, pościel, ubrania, duze ilości karmy dla psów i kotów, żywność w puszkach,wodę mineralną, środki czystości, sprzęt do sprzątania podarowane przez mieszkańców Kołobrzegu i Grzybowa.

Obecnie wieś Świniary i inne przyległe po opadnięciu wody wyglądają strasznie. Wszędzie ogromne ilości żwiru i piachu przyniesionego przez wodę z Wisły. Ogromne połacie pól z glebą II i III klasy są zasypane warstwą 1 do 1,5 metra żwiru. Domy są popękane. Wszędzie sterty śmieci. Ludzie mieszkają w kontenerach i ze łzami w oczach porządkują swoje obejścia. Dostali pomoc 6 tysięcy złotych od rządu i nic więcej. Mieszkają w kontenerach, w których nie ma prądu.

Krzysztof Plewko

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama