Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy to początek końca starosty Artura Mackiewicza? Radni SLD  będą wnioskowali o jego odwołanie z pełnionej funkcji. Głosowanie miałoby się odbyć 30 lipca.


Wszystko odbywa się wokół skandalu o naciski na wynik przetargu na "Gryfa". Swoją rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu złożył radny SLD Włodzimierz Adam. - SLD nie będzie desygnowała swojego kandydata na członka Zarządu Powiatu do końca kadencji - mówi Jacek Woźniak, przewodniczący struktur powiatowych SLD w Kołobrzegu. - Powiem więcej, Zarząd Powiatowy SLD zaakceptował pomysł radnych SLD, aby rozpocząć procedurę odwołania starosty kołobrzeskiego Artura Mackiewicza - dodaje Woźniak. Jest tylko jedno "ale" - SLD brakuje jednego głosu, aby taki wniosek do Rady Powiatu złożyć.

- Jeśli taką procedurę uda się rozpocząć, to ja ten wniosek poprę - deklaruje jednoznacznie radny SLD Ryszard Ławrynowicz, były starosta kołobrzeski przez 8 lat. - Jest jeszcze kwestia uzasadnienia tego wniosku, ale to nie stanowi większego problemu - dodaje radny. Jerzy Wolski, przewodniczący klubu PO i PSL, nie wydawał się być zaskoczony propozycją SLD, ale nie zabiera stanowiska w sprawie.

Sam zainteresowany, starosta kołobrzeski Artur Mackiewicz, był przygotowany na taką sytuację. - Mnie ten wniosek nie dziwi. On wynika z tego, że syn członka Zarządu z SLD Włodzimierza Adama nie wygrał przetargu na hotel "Gryf". To wszystko.

Odwołanie i powołanie starosty kołobrzeskiego wymaga większości 3/5 głosów. Platforma Obywatelska samodzielnie nie może tego dokonać, bowiem nie jest tajemnicą, że nie wszyscy członkowie klubu poprą taki wniosek. Trzeba się posiłkować głosami SLD. Czy inicjatywa SLD jest na rękę podzielonej PO w Kołobrzegu, to się okaże. Najbliższa sesja Rady Powiatu już 30 lipca.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama