Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Reprezentacyjna aleja platanów klonolistnych, wpisana do rejestru zabytków i unikatowa w architekturze miasta, znowu masowo gubią liście.


Ponad 70 platanów klonolistnych to wizytówka kołobrzeskiego drzewostanu. Od czasu wybudowania osiedla przy platanach i przesolonych ulic w zimie 2005 roku, drzewa regularnie w wakacje mają kłopoty. Jak mówią fachowcy, za kłopoty drzew w dużej mierze odpowiada grzyb gnomonia platani. To on odpowiada za masowe opadanie liści w okresie letnim. A pod platanami suchych liści nie brakuje. Aleja przypomina jesień. W ubiegłym roku w tej sprawie interweniował radny Jacek Woźniak. Drzewa były wówczas zasilane specjalnym preparatem. Niestety, grzyb dalej czyni spustoszenia w alei. Nie brakuje gałęzi bez ani jednego liścia. W ostatnich latach wymieniono glebę przy drzewach, mówiło się także o specjalnym systemie irygacyjnym. Czy jednak uda się zwalczyć opornego grzyba?

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama