Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pięciu radnych Rady Powiatu złożyło wniosek o odwołanie ze stanowiska starosty Artura Mackiewicza. Aby wniosek przeszedł wymaga 12 głosów "za".


Pod wnioskiem, który dziś wpłynął do przewodniczącego Rady Powiatu, podpisali się radni: Ryszard Ławrynowicz, Włodzimierz Adam, Antoni Szarmach, Robert Lepa i Krzysztof Legun. Radni zarzucają staroście brak odpowiedzialności w gospodarowaniu majątkiem powiatu oraz stosowanie nakazowego systemu podejmowania decyzji. Dodatkowo, podnoszą kwestię wprowadzenia w błąd radnych Rady Powiatu uzyskania kwoty 12 milionów złotych ze sprzedaży "Łuczniczki" w Dźwirzynie i zawyżenia planowanych dochodów na 2009 rok, a także "brak nadzoru lub świadome nakazowe organizowanie procesu likwidacji gospodarstwa pomocniczego Kołobrzeski Zespół Hotelowy, Hotel Centrum, Ośrodek Wypoczynkowy Gryf".

Dodatkowo radni argumentują we wniosku: "W związku z tym, że zarząd powiatu wystąpił w tej sprawie do odpowiednich organów nadzoru i kontroli, a także (...) zostały skierowane indywidualne zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez starostę powiatu kołobrzeskiego Artura Mackiewicza, zdaniem wnioskujących całkowicie uzasadnione jest postawienie wniosku o jego odwołanie z tej funkcji".

Aby odwołać starostę z pełnionej funkcji, potrzeba 3/5 głosów radnych oraz opinii komisji rewizyjnej. Odwołanie starosty jest równoznaczne z odwołaniem całego Zarządu Powiatu. Jeżeli radnym nie uda się odwołać Artura Mackiewicza, w tej kadencji będzie już to niemożliwe, bowiem następny wniosek o jego odwołanie można złożyć dopiero po 6 miesiącach od głosowania. Zdaniem starosty Artura Mackiewicza, wniosek radnych SLD poparty podpisem radnego PiS jest zemstą za to, że firma syna Włodzimierza Adama nie wygrała przetargu na dzierżawę ośrodka "Gryf".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama