Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

26 września 2023    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2023    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Akademia Morska w Szczecinie, która planowała w Kołobrzegu otworzyć ośrodek szkoleniowy dla rybaków, nie otrzymała na ten cel pieniędzy.


Budowa w Kołobrzegu ośrodka szkoleniowego jest mocno krytykowana przez środowisko rybackie, jako całkowicie miastu niepotrzebna i podejrzana inwestycja. Na ten cel powiat kołobrzeski przekazał już działkę wraz z dostępem do Nabrzeża Promowego. To spotkało się ze sprzeciwem wielu środowisk portowych i rybackich, ale ideę budowy ośrodka poparł bezdyskusyjnie prezydent Janusz Gromek. Jak można było usłyszeć, miało to zwiększyć potencjał szkoleniowy i naukowy miasta.

Tymczasem jak informuje Kazimierz Plocke, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wniosek złożony przez Akademię Morską w Szczecinie na uruchomienie Ośrodka Szkoleniowego Rybołówstwa Bałtyckiego w Kołobrzegu został rozpatrzony negatywnie. Uczelnia starała się o pieniądze z Europejskiego Funduszu Rybackiego. W tej sprawie Akademia złożyła odwołanie. Nie udało nam się porozmawiać w temacie z nikim uprawnionym do komentarza ze strony szczecińskiej szkoły.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama