Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radny Jacek Woźniak (SLD) zainteresował się planami sprzedaży działki przy ul. Żurawiej i Mazowieckiej.  Miasto chce mieć tam galerię handlową.


Na stronie internetowej miasta pojawiła się informacja pt. "Buduj infrastrukturę handlową". W informacji czytamy: "Prezydent Miasta Kołobrzeg przygotowuje do sprzedaży kilku hektarowe tereny położone w Kołobrzegu przy ulicach Żurawia Mazowiecka, z przeznaczeniem pod handel wielkopowierzchniowy o powierzchni sprzedaży większej niż 2.000m2, lokalizację: hipermarketów, galerii handlowych, miejsc parkingowych niezbędnych do ich obsługi oraz infrastruktury do obsługi komunikacji - stacji paliw, myjni samochodowych itp.". W tej sprawie do Biura Rady Miasta wpłynęła interpelacja radnego Woźniaka, w której zadaje pytanie: "Na czym ma polegać "przygotowanie do sprzedaży", skoro wiadomym jest, z miejski plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje dla tego obszaru takiej funkcji, a obowiązujące studium nie dopuszcza tam lokalizowania handlu o powierzchni większej niż 2 tys. m2, a nowego studium jeszcze nie ma?".

- Mieliśmy podobną historię, jak miasto opublikowało, w którym również wskazano nieruchomości przeznaczone do sprzedaży, w tym działkę przy ul. Kościuszki, na co Rada nie wyraziła zgody - mówi Jacek Woźniak. - Urzędnicy tłumaczyli, że mogą takie kroki podejmować, ponieważ jest to dopiero zamierzenie nie przekute w czyn. Według mnie, prezydent miasta powinien bardzo ostrożnie podchodzić do takiego formułowania tez, jeżeli idzie o zbywanie nieruchomości, ponieważ tam nie tylko nie zmieniono studium, nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, wszelkie dokumenty planistyczne nie dopuszczają takiej lokalizacji, więc wskazywanie, że coś takiego ma tam być, bez uzyskania na to choćby opinii Rady, jest że tak powiem nieszczęśliwe. Ja osobiście widzę tam działalność produkcyjną.

Urzędnicy piszą o ciekawej lokalizacji, blisko terenów mieszkaniowych i planowanej obwodnicy. A rzecznik Michał Kujaczyński osobiście popiera taką politykę. - My przygotowujemy odpowiednie dokumenty w tej sprawie, jest powszechne oczekiwanie, aby w Kołobrzegu powstała galeria handlowa, a obecnie chcemy sprawdzić, jakie jest zainteresowanie terenem o potencjalnym przeznaczeniu pod handel wielkopowierzchniowy wśród inwestorów.
Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że przy dobrej koniunkturze za tę działkę można uzyskać nawet 20 milionów złotych.
O temacie działki przy ul. Mazowieckiej pisaliśmy niedawno (przeczytaj).

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama