Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radni Komisji Komunalnej zajmowali się dziś m.in. sprawą chodnika przy dawnym spichlerzu przy ul. Rzecznej. Właściciel budynku chce tam zrobić dyskotekę.


Bój o chodnik w tym miejscu trwa już od dłuższego czasu. Właściciel budynku ma problem z jego remontem i otworzeniem nowego lokalu, bo przy jego budynku nie ma chodnika. Przechodnie maszerują ulicą, stwarzając w tym wąskim miejscu zagrożenie w ruchu drogowym. W dodatku żaden znak drogowy przed tym nie ostrzega. W poniedziałek sprawą zajmowali się radni Komisji Komunalnej. Ale niewiele udało im się w tej sprawie wymyślić.

Sprawę wyjaśniał zastępca prezydenta Tomasz Tamborski. Jak wyjaśniał, biegnąca w tym miejscu droga wojewódzka będzie poszerzona do dwóch pasów, zostanie wykonany w tym miejscu węzeł drogowy, być może rondo, zostaną zburzone dwa budynki przy ulicy Budowlanej, a sama ulica Budowlana będzie ulicą otwartą. W konsekwencji, jak wyjaśniał Tamborski, ulica Rzeczna musi być dwupasmowa, tym bardziej, że władze rozważają przywrócenie tam ruchu dwukierunkowego. A to powoduje, że nie ma miejsca na chodnik. Tomasz Tamborski poinformował radnych, że właścicielowi spichlerza proponowano dwa rozwiązania: albo zbudowanie chodnika wewnątrz budynku i wykonanie arkad podobnych do tych przed ratuszem, albo doprowadzenie chodnika poprzez poszerzenie mostku na Stramniczce. Na żadną z tych propozycji właściciel nie przystał.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama