Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

We wtorek Sąd Rejonowy rozpatrywał zażalenie na umorzenie postępowania w sprawie smrodu na Radzikowie. Zażalenie złożyła Dorota Oyedemi.


Prokuratura umorzyła postępowanie z zawiadomienia mieszkańców Radzikowa w związku z działalnością zakładu quasi-pirolizy spółki "Portka" w Korzyścienku ze względu na brak znamion czynu przestępczego. Prokuratorzy w działalności słynnej spalarni nie dopatrzyli się naruszenia prawa. Od tej decyzji odwołała się Dorota Oyedemi. Zarzuca ona kołobrzeskiej prokuraturze, że nie sprawdziła wszystkich elementów wskazanych w zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, że nie zwróciła w szczególności uwagi na pogorszenie stanu zdrowia mieszkańców, podejrzaną działalność urzędników w zakresie spółki, nie zbadała stanu prawnego w jakim działa spalarnia, a przede wszystkim, nie wykonała i nie ustosunkowała się krytycznie do badań, jakie zostały przeprowadzone i jakie przeprowadzić należało. Sąd Rejonowy nie podjął dziś decyzji w sprawie umorzenia. Ma ją wydać za tydzień.

To kolejna odsłona walki mieszkańców ze spółką "Portka" i prowadzoną przez nią działalnością w Korzyścienku. Mieszkańcy zapowiadają, że są w pełni zdeterminowani w tej sprawie i rozważają złożenie pozwów zbiorowych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama