Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski o pieniądzach na drogi

Wojewoda zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W ramach Programu w województwie zachodniopomorskim na rok 2018 złożono 86 wniosków, które zostały poddane ocenie formalnej. Wnioski pozytywnie ocenione pod względem formalnym (66 wniosków) zostały poddane ocenie merytorycznej.

- Złożony przez nas wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 3300Z - ulicy Karlińskiej do ulicy Lubkowickiej w Gościnie znalazł się na 3 miejscu. Czekamy jeszcze na ostateczne zatwierdzenie listy przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Jeżeli to nastąpi, inwestycja z pewnością zostanie zrealizowana w roku 2018 - mówi starosta Tomasz Tamborski. Koszt całej inwestycji to 3 200 000 złotych, z czego:

1 572 270 złotych - dofinasowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej,
927 230 złotych pochodzi z budżetu powiatu,
700 000 złotych - to wkład Gminy Gościno.

W ramach inwestycji wykonana zostanie:

- nowa nawierzchnia bitumiczna ulicy Karlińskiej na długości 515 mb,
- poszerzeniem do szer. 6 m,
- obustronne chodniki,
- ścieżka rowerowa z betonowej kostki brukowej,
- przebudowane zostaną 3 skrzyżowania,
- odwodnienie,
- oświetlenie ulicy,
- kanał technologiczny.

Inwestycja ma na celu poprawę warunków bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama