Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tamborski kołobrzeg

Pisaliśmy już kilkukrotnie o próbie podwyżki cen wody dla mieszkańców Kołobrzegu poprzez jej uśrednienie przez PGW Wody Polskie. Zdaniem Tomasza Tamborskiego, sytuacja, w której gminy zarabiają na podatkach od spółki MWiK, w której mają udziały, nieproporcjonalnie więcej, niż wynoszą koszty uśrednienia i dopłat do spółki, jest nienormalna. W konsekwencji tego, do wody dopłacą kołobrzeżanie, choć koszty wytwarzają mieszkańcy gmin. Starosta wskazuje na dane, z których wynika, że te koszty co do zasady powstają na gminach. Dlaczego mają je więc ponosić kołobrzeżanie?

Z Tomaszem Tamborskim rozmawiamy także o nowej metodzie obliczania opłat za śmieci, przebudowie wyjazdu z Budzistowa oraz o dofinansowaniu metody in vitro. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama