Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tamborski kołobrzeg

Nie jest znany termin matur, ale wszystko wskazuje na to, że te egzaminy jednak będą mogły się odbyć. Jak zaznacza starosta Tomasz Tamborski, szkoły czekają na stosowne decyzje Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale dla niego przeprowadzenie egzaminów w tej chwili jest nierealne. Chodzi przede wszystkim o warunki. Teoretycznie, egzaminy mogłyby się odbyć w mniejszych salach, ale skąd wziąć tyle komisji egzaminacyjnych? Jego zdaniem, jeśli matury nie odbędą się w czerwcu, być może będzie to w lipcu. Ponadto, Tamborski zwrócił się do wojewody o możliwość składania podań o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych drogą elektroniczną.

Ze starostą rozmawiamy o sytuacji w "Holturze" i rewelacjach wygadywanych przez zatrudnioną tam niedawno radną powiatową Barbarę Aściukiewicz. Tomasz Tamborski wskazuje, że o swoich niepokojach poinformował już właścicieli spółki, a to zarządu wysłał pismo, zaś prezydent miasta powiadomiła wojewodę. Jeden z naszych czytelników pytał o przedłużającą się procedurę rozpatrywania wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tu starosta obiecuje przyjrzeć się sprawie, natomiast, jak tłumaczy, obecnie PUP jest mocno obciążony wnioskami przedsiębiorców, a także rejestracją bezrobotnych, których liczba rośnie. Czas rozpatrywania pism również może być nieco dłuższy, bo dokumenty wrzucane do skrzynki są poddawane kwarantannie. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama