Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tamborski kołobrzeg

Zirytowany starosta kołobrzeski suchej nitki nie zostawia na ministrze edukacji narodowej. Jak wskazuje, Powiat Kołobrzeski wobec uwarunkowań regionalnych, powrotu uczniów z wakacji z różnych częściach kraju i pobytu tu wielu osób z różnych części Polski, ale nie tylko, złożył w Sanepidzie wniosek o nauczanie hybrydowe. Niestety, Sanepid takie zgody nie wyraził. Tomasz Tamborski wskazuje, że czynienie odpowiedzialnymi za obecną sytuację w szkołach samorządowców czy dyrektorów szkół jest oszustwem, gdyż nie mają oni nic do powiedzenia w całej sprawie, a współpraca z lokalnym Sanepidem nie układa się, jak powinna. Powód jest prosty: stacja ma zalecenia z góry i wykonuje je w ciemno. Dlatego starosta uważa, że minister nie powinien wypowiadać się w imieniu samorządowców, bo nie ma do tego żadnego prawa i najlepiej "jakby się zamknął".

Ze starostą rozmawiamy także w bieżących tematach, w tym przygotowaniu szkół do nowego roku szkolnego. Część radnych opozycji krytykuje Tamborskiego za nieodpowiednie przygotowanie i brak remontów w budynkach jednostek oświatowych. Starosta twierdzi, że gdyby głupota była sztuką walki, niektórzy radni opozycji mieliby czarne pasy. Ponadto, pytamy o to, jak powiat ustosunkowuje się do zabudowy Mirocic. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama