Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski o nieoczekiwanym zwrocie w sprawie ośrodka "Gryf"

W audycji "Wokół Powiatu" nie sposób nie poruszyć tematu z końca poniedziałkowej sesji Rady Powiatu, gdy wicestarosta Jacek Kuś poinformował radnych, że jest szansa zakończenia sporu w związku ze sprzedażą ośrodka "Gryf". Dziś potwierdza to starosta Tomasz Tamborski. Jak mówi, spółka, która startowała w pierwotnym przetargu, zwróciła się do sądu w Koszalinie o możliwość ugodowego zakończenia sporu pomiędzy nią a Powiatem Kołobrzeskim. Jak mówi Tamborski, nie ma nic przeciwko temu, bo po pierwsze, powiat zyska pieniądze ze sprzedaży obiektu, niezbędne do prowadzenia zaplanowanych i oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji, a po drugie, otrzyma odszkodowanie w wysokości ponad miliona złotych. Teraz wszystko w rękach sądu, ale jeśli będzie zgoda w tej kwestii, to na konto powiatu wpłynie ponad 40 mln zł.

Ze starostą rozmawiamy także o wczorajszym absolutorium dla Zarządu Powiatu, który otrzymał także wotum zaufania. Za tym ostatnim głosował nawet radny Henryk Bieńkowski z PiS, jak się potem okazało z jego deklaracji - przez pomyłkę. Pytamy o pieniądze z Polskiego Ładu na przebudowę drogi do Dźwirzyna, lokalizację biura paszportowego, a także o to, czy plany związane z przebudową przejść przez tory w Kołobrzegu są realne. Więcej w materiale wideo.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama