Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy starosta robi na złość prezydentowi? Znamy odpowiedź...

Dziś odbywa się sesja Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Stanie na niej zapewne temat "Gryfa", gdyż 40 mln zł ze sprzedaży tej nieruchomości wpłynęło już na konto depozytowe notariusza, u którego w piątek zostanie podpisana umowa notarialna. Z Tomaszem Tamborskim rozmawiamy o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony pożarowej, bo o tym będą debatować dziś radni. Pytamy także o braki nauczycieli w kołobrzeskich szkołach i o to, jak jej uzupełnić.

Biorąc pod uwagę to, co działo się w ostatnim czasie, trudno nie skomentować spraw związanych ze zmianami w organizacji ruchu w centrum. Starosta po  raz kolejny wskazał na mankamenty tego dokumentu, a także fakt, że nie zapoznał się z nim Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Na pytanie, kiedy projekt może zostać ponownie rozpatrzony, odpowiedzi na razie nie ma, bo mają odbyć się jeszcze spotkania robocze na temat proponowanych zmian w ruchu w centrum, jak słyszymy, często niezrozumiałych, a nawet szkodliwych dla mieszkańców, którzy oczy przetrą z wrażenia wtedy, gdy zobaczą znaki drogowe. Pytamy jednak, ponieważ takie sugestie na naszym portalu się pojawiły, że starosta najzwyczajniej robi na złość pani prezydent. - Dobrze, że siedzę, bo mógłbym upaść - odpowiada na pytanie Tomasz Tamborski. - No jak można zatwierdzić organizację ruchu, kiedy przychodzi prezydent Ewa Pełechata, mamy wszystkich przedstawicieli, mamy bardzo ważnych przedstawicieli w postaci policjantów ruchu drogowego i policjanci widzą tę organizację ruchu po raz pierwszy? To co, miałem to zatwierdzić bez opinii policji? - pyta Tamborski. W mediach można było usłyszeć, że opinia policji była i to pozytywna. - Ktoś, mówiąc krótko, troszeczkę mija się z prawdą - słyszymy od starosty. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama