Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

27 marca 2023    |    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
27 marca 2023    
    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Sienkiewicz z lepszymi wynikami od Kopernika, starosta czeka na poprawki

Znamy wyniki matur w powiecie kołobrzeskim. Jest kilka zaskakujących danych, jak na przykład to, że w LOD im. Mikołaja Kopernika zdawalność matur osiągnęła poziom 92,48% (w 2021 r. - 97,24%), a w ZS im. Henryka Sienkiewicza ogółem 95,76% (w 2021 r. - 87,23%). Odpowiednio, w technikum zdało 96,55% uczniów, a w liceum 95,51%. Rok temu w technikum zdało 100% maturzystów, ale w liceum już zaledwie 74,45%/ Teraz jest to zmiana na lepsze. Poproszony o komentarz starosta, dyplomatycznie nie komentuje. Jak mówi, czeka na wyniki egzaminów poprawkowych, bo to one pokażą faktyczne wyniki zdawalności. Wskazuje jednocześnie na świetne wyniki w ZS w Gościnie, gdzie rok temu zdało w liceum 27,03% uczniów, a w tym roku 60,87%.

Z Tomaszem Tamborskim rozmawiamy także o inwestycjach, na początku tych szkolnych. Jak mówi starosta, inwestycje są realizowane i nic z podjętych zamierzeń nie jest zagrożone. Na początku, w trybie pilnym wymieniana jest zepsuta pompa na stadionie lekkoatletycznym, bo zagraża to jakości murawy. Powiat sprzedał "Gryfa" i przymierza się do dalszych wydatków. Jak mówi starosta, do ich układania zaproszona została także opozycja w Radzie Powiatu.

Starostę pytamy także o losy zmian w organizacji ruchu w centrum miasta, dodatkowe patrole w strefie uzdrowiskowej i strajk włoski w Komunikacji Miejskiej. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama