Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jak łatwo przeznaczono do wycinki 340 drzew. Tamborski komentuje

240 drzew na drodze w Karcinie, 100 drzew na ulicy Kolejowej w Ustroniu Morskim. Razem 340. Tylko dlatego, że są pieniądze na remont dróg. Skoro są, to trzeba wyciąć drzewa, bo trzeba poszerzyć drogę. Czy aby jednak na pewno? Pytamy o to w naszej audycji starostę Tomasza Tamborskiego. Według niego, nie ma takiej potrzeby. Droga w Karcinie była remontowana przez powiat, gdy jeszcze była pod Zarządem Dróg Powiatowych. Była też poszerzona. - W mojej opinii, dla tego ruchu jest to wystarczające - mówi Tamborski i zapowiada w tej kwestii spotkanie z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem. W Ustroniu Morskim postanowiono wyciąć początkowo aleję stu stuletnich lip, bo zgodzili się na to mieszkańcy. I to pomimo, że aleja znajduje się w gminnej ewidencji zabytków i jest chroniona zapisami planu zagospodarowania przestrzennego. Zdaniem starosty, zamiast poszerzać drogę, gmina może ją przejąć od powiatu i jedynie wyremontować nawierzchnię. Wskazane jest także zbadanie stanu drzew, czego do tej pory nie zrobiono.

Ze starostą rozmawiamy o braku chętnych na dyrektorów, o czym była mowa na sesji Rady Powiatu Kołobrzeskiego, ale także o spotkaniu w sprawie kolei i jej przebiegu w naszym mieście. Starosta uważa, że ruch ulicą Solną od RCK w kierunku tzw. Ronda Znakomitego Przywódcy, powinien być tylko dla pieszych i rowerzystów. Ponadto, zapytaliśmy naszego gościa o kłopoty komunikacyjne w czasie Sunrisu. Zdaniem starosty, najlepszy rozwiązaniem do przewożenia ludzi byłoby wahadło kolejowe z Kołobrzegu do Bagicza. Można by w krótkim okresie czasu przewieźć setki czy nawet tysiące ludzi w obie strony. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama