Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kuś niechętny do włączania Karlina do powiatu

W audycji "Wokół Powiatu" gościliśmy wicestarostę Jacka Kusia. Poruszyliśmy temat konsultacji, związanych z połączeniem części sołectwa Korzystno z Kołobrzegiem, gdyż są już znane wyniki, a także zakurzone pomysłu, aby powiększyć granice powiatu kołobrzeskiego i włączyć do nich gminę Karlino. Wicestarosta jest przeciwnikiem powiększania granic powiatu, choćby z powodów budżetowych i konieczności utrzymania dróg, które są często w słabej kondycji technicznej, a nie ma pieniędzy na remont setek kilometrów asfaltu.

W poniedziałek odbyły się konsultacje w sprawie remontu ul. Sienkiewicza oraz Starynowskiej, dlatego pytamy wicestarostę o najważniejsze kwestie tam poruszane. Podjęliśmy także temat problemów ze wzrostem cen za ciepło i uderzanie w budżety domowe. Jak mówi Jacek Kuś, jest zwolennikiem nowego otwarcia w ramach "zielonego Kołobrzegu" i stabilizacji kołobrzeskiego systemu energetycznego, tak, aby podwyżki nie uderzały w taki sposób w mieszkańców.

Na koniec, poruszyliśmy temat dłuższej Plaży Zachodniej. Jak wspomina wicestarosta, wychowywał się w tej części Kołobrzegu i bardzo dobrze pamięta te zakątki, po których się biegało. Kołobrzeg odzyskał całą plażę i czas zastanowić się nad jej skomunikowaniem. Więcej w materiale wideo (audycja płatna).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama