Broken Clouds

12°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

pomoc kołobrzeg

Wsparcie psychologiczne dla osób doświadczających kryzysu w związku z epidemią COVID-19

Zapraszamy do skorzystania z oferty bezpłatnego wsparcia psychologicznego, którego udzielą doświadczeni psychologowie i terapeuci, wszystkim potrzebującym mieszkańcom Kołobrzegu, którzy doświadczają kryzysu w związku z pandemią SARS CoV-2.

Obecny czas pandemii COVID-19 i trudne zjawiska w zdrowiu człowieka, otaczającej rzeczywistości, jego dotychczasowym życiu, lęki i obawy przed przyszłością, stworzył potrzebę wsparcia osób szczególnie obciążonych jej skutkami, w utrzymaniu lub odzyskaniu równowagi psychicznej.

Infekcja COVID-19 opanowując organizm czyni wiele szkód, nie ogranicza się do jednego układu, narządu - choruje cały człowiek, jego ciało i psychika. Poza trudnościami natury zdrowotnej, które dotykają osoby bezpośrednio przechodzące infekcję wirusową, musimy mierzyć się także z trudnościami natury psychicznej i gospodarczej. Wiele osób czuje lęk, niepokój, niepewność, strach o zdrowie swoje i bliskich, o stabilność finansową, zmęczenie obecnym stanem rzeczy i frustrację związaną z brakiem poprawy sytuacji. Dzieci i młodzież od wielu miesięcy realizują program nauczania w domu, w odcięciu od wspólnoty jaką tworzą w szkołach, z kolegami, koleżankami
i nauczycielami, borykając się z wieloma trudnościami nie tylko natury szkolnej ale i psychologicznej (pogorszenie relacje rówieśniczych, relacji z członkami rodziny, utrata możliwości dotychczasowego wsparcia np. poprzez indywidualne nauczaniu, zajęcia korekcyjne, kompensacyjne).

Zdajemy sobie sprawę z tego, że aktualna sytuacja może znacząco wpływać na myślenie i przeżywanie emocji, wywołując silną reakcję stresową.

Dlatego chcemy wykorzystać nasze umiejętnościami i kwalifikacjami, aby wesprzeć osoby szczególnie obciążone skutkami pandemii, pomóc w utrzymaniu lub odzyskaniu równowagi psychicznej.

Nasz projekt zakłada kilka działań pomocowych:
1. indywidualne poradnictwo psychologiczne dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
2. grupę wsparcia dla osób dorosłych przeżywających kryzys w związku z trwającym stanem epidemii (od września 2021r.)
3. wsparcie telefoniczne (Pomocny Telefon) dla mieszkańców Kołobrzegu

Jeśli potrzebujesz wsparcia przyjdź lub zadzwoń!!! Pomożemy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama