Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Okradał kasetki z pieniędzmi grozi mu 15 lat

Policjant z Ustronia Morskiego rozpoznał sprawcę włamań do kasetek z pieniędzmi na terenach toalet publicznych i myjni samochodowych w powiecie kołobrzeskim. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 4 zarzuty związane kradzieżami z włamaniem. W związku z dopuszczeniem się przestępstwa w warunkach wielokrotnej recydywy kara dla 37 latka może sięgać nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Na początku września w gminie Rymań oraz Ustroniu Morskim doszło do kilku kradzieży z włamaniem. Incydenty miały miejsce na terenie toalety publicznej i myjni samochodowej. Kamery monitoringu uchwyciły moment kiedy nieznany sprawca uszkadza elementy obudowy mechanizmów wrzutowych na monety oraz przywłaszcza pieniądze z kasetki wrzutowej. Łupem złodzieja padła gotówka w kwocie około tysiąca złotych, jednak mężczyzna podczas przestępstw wyrządził znacznie większe szkody, które wyceniono na ponad 20 tysięcy złotych.

Sprawcę kradzieży rozpoznał mł. asp. Jakub Walczak Kierownik Posterunku Policji w Ustroniu Morskim. Policjanci niezwłocznie udali się do miejsca gdzie prawdopodobnie przebywa mężczyzna. 37-latek został zatrzymany, a zajmowane przez niego pomieszczenia przeszukane. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili ubrania podobne do tych w które ubrany był mężczyzna na nagraniach z kradzieży.
W związku z tym mężczyznę przewieziono do KPP w Kołobrzegu, gdzie został przesłuchany i postawiono mu 4 zarzuty związane z kradzieżami z włamaniem. 37-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Mężczyzna był skazany wcześniej za tego typu przestępstwa, a w związku z tym, że znów popełniał kolejne czeka go surowsza kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama