Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Już po raz 10 firma Troton, Klub Gaja i Porozumienie Dla Parsęty, zapraszają na Sprzątanie Parsęty 16 maja o godz. 11.00, na parkingu za mostem w Ząbrowie.


W programie imprezy m.in.  konkursy  o tematyce ekologicznej, występy  dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu, Strażackiej Orkiestry Dętej „Morka” z Ustronia Morskiego, zespołu ludowego „Podlotki” z Gościna oraz znanej folk  - rockowej grupy „Rzepczyno”. Do tego grochówka , grill, a dla spragnionych napoje. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy przyznają statuetki „ Przyjaciela Parsęty”. Otrzymają je osoby oraz instytucje, które przez ostatnie dziesięć lat wspierały akcję oraz przyczyniły się do zachowania dobrostanu jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Parsęty. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Porozumienie dla Parsęty w 2005 roku „zaadoptowało” Parsętę. Program Zaadoptuj rzekę jest organizowany przez Klub  „Gaja”. Jego adresatem są szkoły, samorządy i instytucje w całej Polsce. Obejmuje takie działania jak  sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory zaadoptowano 300 rzek.

W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję „Zaadoptuj rzekę” za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie.

Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty -  pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych  w akcji ochrony rzek.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:
www.klubgaja.pl
www.troton.com.pl

Dodatkowe informacje:
Krzysztof Gierszewski
k.gierszewski@troton.com.pl
662-035-011

 

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama