Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

noc,muzeów,kołobrzeg16 maja w godzinach 19-24 w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbędzie się Noc Muzeów. Na zwiedzających czekają ciekawe atrakcje. Wstęp: 1 zł.


16 maja b.r. w Noc Muzeów Muzeum Oręża Polskiego otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Muzealnicy przygotowują w tym celu nową aranżację wystaw stałych “Dzieje Oręża Polskiego”, “Dzieje Kołobrzegu”.

Pierwsza z tych wystaw zostanie wzbogacona o 35 nowych eksponatów. Wśród nich warto zwrócić  uwagę na: hakownicę z XV w., sztucer wałowy skałkowy prod. J.W. Zöller, strzelbę skałkową z Trzebiatowa z XVIII w., strzelbę tzw. janczarkę, 6-lufowy rewolwer systemu Mariette oraz ciężki karabin maszynowy wz. 1908. Na wystawie tej prezentowana będzie również wystawa posterowa poświęcona niemieckiemu średniemu czołgowi PzKpfw IV z Kluczewa. Sam czołg poddawany jest obecnie pracom konserwatorskim.

Na wystawie “Dzieje Kołobrzegu” zaprezentowane zostaną nowe zabytki związane z historią Kołobrzegu. W trakcie Nocy Muzeów pokazane zostaną: rzeźba przedstawiająca św. Hieronima (ok. 1520r.), ścianka stall rajców miejskich oraz największą atrakcję: antaba z drzwi kołobrzeskiej bazyliki.

Wzbogacenie obydwu wystaw o liczne i ciekawe zabytki będzie możliwe dzięki współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

W tym roku po raz pierwszy zostanie udostępniony do zwiedzanie po zmroku: „Kołobrzeski Skansen Morski”.

Wstęp na wystawy wynosi 1 zł. Dochód w całości zostanie przeznaczony na remont zabytków.

noc,muzeów,kołobrzeg

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama