Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sesję otworzą tematyczne warsztaty dla uczniów klas humanistycznych z liceum, przygotowane przez doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego.


W ramach Dni Kultury Języka Polskiego w marcu odbył się konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych pt. Meandry polszczyzny.  W czwartek 28 maja 2015 r.  doktoranci z Uniwersytetu Szczecińskiego przeprowadzili warsztaty dla części młodzieży. W tym dniu odbył się również  test  badający sprawność językową dorosłych kołobrzeżan. Wzięli w nim udział reprezentanci  mediów, lokalnych władz, przedstawicieli placówek oświatowych, a także instytucji i osób współpracujących z I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu.

Dni Kultury Języka Polskiego zwieńczy  uroczysta sesja polonistyczna, która odbędzie się  29 maja 2015 r. w auli Zespołu Szkól Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Kołobrzegu.

10.00 - „Frazeologia gwary młodzieżowej”- wykład prof. Jolanty Ignatowicz- Skowrońskiej (Uniwersytet Szczeciński)

10.50 - „Język współczesnej młodzieży”- próba diagnozy  - referat uczennicy I LO Darii Pułło

11.15 -€“ „Zasady komunikacji w Internecie”- referat ucznia I LO Piotra Wiszniewskiego

11.40 - ogłoszenie wyników konkursu „Meandry polszczyzny”

12.00 - „Nie miecz, nie tarcz bronią Języka, lecz Arcydzieła”- Czesław Niemen jako „późny wnuk” Norwida - referat ucznia I LO Sebastiana Baranowskiego

12.30 -€“ „Język w dialogu pokoleń”- wykład prof. Haliny Zgółkowej (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Organizatorami sesji są nauczyciele z Kopernika: Joanna Nienałtowska, Magdalena Olszewska-€“Miszkiel i Aneta Rasztubowicz.

Sponsorzy sesji:

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama