Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Variations on a Polish Melody" na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową Marcelo Nisinmana, którego mieliśmy okazję oklaskiwać w Kołobrzegu jako bandeonistę i kompozytora. Przysłowiową „wisienką na torcie” będzie zwłaszcza druga, po „Uwerturze” kompozycja Mikołaja Góreckiego, syna Henryka. Będzie to prawykonanie napisanego w tym roku utworu pt. „Druga przestrzeń” na kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową.
    Bilety na koncert w cenie: 30 zł normalne i 25 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl. Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa: prosimy o zabranie ze sobą maseczki zasłaniającej nos i usta oraz zajmowanie miejsc wskazanych przez organizatorów.

Noty biograficzne:

Emanuel Salvador  Jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia (Strad Magazine). Występował jako solista, kameralista i koncertmistrz na wielu światowych scenach od Azji Południowo-Wschodniej, Chin, Japonii po Stany Zjednoczone. Zwycięzca i laureat wielu prestiżowych światowych konkursów. Jako solista i koncertmistrz koncertował m.in. z Orquesta Nacional de Espana, Brasil National Orchestra, Seoul Classical Players, Monterrey Symphony Orchestra, Krasnojarsk Symphony. Założyciel i lider Guimarães String Quartet w Portugalii.

Sławomira Wilga Laureatka czołowych nagród na międzynarodowych konkursach skrzypcowych i kameralnych m.in. w Katowicach, Łodzi, we Włoszech. Występuje w Europie, Azji i Afryce jako solistka i kameralistka. Muzyk orkiestrowy, często koncertmistrz, m. in. w International Youth Orchestra Lutosławski czy w orkiestrze smyczkowej Primuz. Poza BNO współpracuje z Polish Soloist String Orchestra. Stypendystka i laureatka nagród za wybitne osiągnięcia m. in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji YAMAHA, Davey Prize.

Emilia Goch Salvador Jako solistka i kameralistka współpracowała z wieloma polskimi i światowymi artystami oraz z licznymi zespołami i orkiestrami m.in. z Niemiec, Anglii, Indii. Koncertowała z nimi m.in. w Norwegii, Estonii, Danii, Singapurze, Tajlandii, Wietnamie, na Filipinach. Współpracowała z teatrem Sadler's Wells w Londynie. Współpracuje z portugalskim kwartetem Guimarães String Quartet. Wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi kursy mistrzowskie w  Szczecinie i  Guimaraes w Portugalii.

Konstantin Heidrich Pracował w Rundfunksinfonie-Orchester w Berlinie i Kammerakademie Potsdam. Koncertował solo we współpracy z renomowanymi orkiestrami i dyrygentami. Profesor wiolonczeli w Universität der Künste w Berlinie, prowadzi kursy mistrzowskie w Niemczech, Norwegii, Singapurze, Włoszech i Brazylii. Jako członek The Faure Quartett występuje w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej oraz zdobył wiele międzynarodowych nagród. Deutsche Grammophon Gesellschaft wydał kilka nagrań artysty. Nagrania kwartetu dwukrotnie zdobyły prestiżową nagrodę ECHO-Klassik

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama