Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W sobotę 31 lipca  na terenie Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku odbędzie się I Piknik Zimnowojenny, którego organizatorem jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Fundacja Rozwoju Regionalnego Bielik.

Od godz. 10.00 na swoje stanowiska militarne zapraszają grupy odtwórstwa historycznego i placówki muzealne: Muzeum Wału Pomorskiego, Muzeum Kałasznikowa, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej REGA, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii PERUN. Przez cały czas trwania pikniku, od godz. 10.00 do godz. 16.00 będzie czynna strzelnica ASG, udostępniona przez Stowarzyszenie Koszalińskie Przymierze. Specjalnie na ten dzień otwarty będzie również jedyny zachowany w Polsce schron Granit. Przed drzwiami wejściowymi do bunkra nr 18 stanie transporter opancerzony BTR-152 oraz wyrzutnia rakietowa WP-8Z. Swój sprzęt pokaże też Oddział Zewnętrzny Dobrowo Aresztu Śledczego w Koszalinie, Ochotnicza Straż Pożarna z Tychowa oraz Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON z Kołobrzegu. Pojawi się także samochód ratownictwa medycznego z Koszalina. Swoje namioty promocyjne wystawią: 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, Nadleśnictwo Białogard oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Tychowie. O godzinie 13.00 odbędzie się prezentacja z udziałem Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie.

Udział w pikniku jest bezpłatny, natomiast bilet wstępu do Muzeum Zimnej Wojny tego dnia będzie w specjalnej cenie 15 zł/1 os. Do ostatniego wejścia do muzeum zapraszamy o godz. 16:30.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym i przy wsparciu Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, Burmistrza Białogardu Emilii Bury, Burmistrza Tychowa Roberta Falany.
I Piknik Zimnowojenny został dofinansowany z projektu Społecznik - „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama