Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

24 września 2023    |    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
24 września 2023    
    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na Poranne Koncerty Kameralne (Bindaż) 7 SIERPNIA
Kwartet smyczkowy VIVA LA MUSICA
•Adam Vogelsinger - I skrzypce,
•Marcin Orłowski - II skrzypce,
•Filip Wroniszewski - altówka,
•Kinga Babij – wiolonczela.

W programie min. kompozycje Franciszka Schuberta, Johannesa Brahmsa, Jana Sebastiana Bacha, Antonina Dworzaka, Franciszka Lehara, Gioacchino Rossiniego a także smyczkowe aranżacje współczesnych światowych standardów muzycznych.
Kwartet smyczkowy powstał w 2010 roku z inicjatywy muzyków - instrumentalistów na stałe związanych z Filharmonią Koszalińską. Repertuar kwartetu obejmuje utwory kompozytorów różnych epok, począwszy od baroku, aż do współczesnej muzyki rozrywkowej. Słuchacz znajdzie w nim zarówno utwory o łatwo rozpoznawalnych tematach muzycznych - melodie z filmów, musicali, operetek, słynne tanga, walce i aranżacje piosenek - jak i poważną klasyczną muzykę. Adam Vogelsinger muzyk, kompozytor i aranżer, związany z Filharmonią im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie ale także z wieloma innymi projektami muzycznymi, m.in. kierownik muzyczny zespołu „The Longum Mare Ensamble” ze znaną sopranistką niemiecką Wiltrud Weber oraz projektu „Viva la Musica”. We współpracy z Maciejem Osadą-Sobczyńskim stworzył aranżacje orkiestrowe dla grupy VOX wykonywane przez zespół z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej. Muzyk jest również członkiem orkiestry Wiener Kammerorchester. Marcin Orłowski od momentu skończenia studiów w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Michała Grabarczyka związany jest z Filharmonią Koszalińską. W ramach działalności Filharmonii wystąpił w wielu projektach i koncertach kameralnych w regionie. Od ponad 10 lat stale współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. Filip Wroniszewski jest laureatem licznych konkursów i festiwali muzyki kameralnej oraz nagrody fundacji "Viva Musica". Jako kameralista odwiedził łącznie trzydzieści dwa kraje w Europie, Azji i obu Amerykach. Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Vienna Morphing Chamber Orkiestra czy Regia Praha. Obecnie Filip Wroniszewski jest pracownikiem Filharmonii Koszalińskiej oraz solistą Capelli Thoruniensis. Kinga Babij to absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Firleja. Prowadzi ożywioną działalność muzyczną jako muzyk kameralista oraz współpracuje z zespołami orkiestrowymi. Występowała w takich krajach jak: Niemcy, Dania, Belgia oraz Indie. Na co dzień jest członkiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama