Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

26 września 2023    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2023    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

herbertiada kołobrzeg rck 2021

21 sierpnia br. rozpocznie się pierwsza część XXII „Herbertiady”, czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. W jej artystycznej odsłonie zobaczymy premierowy spektakl pt. „Szymborska i Herbert. Próba” w reżyserii Ewy Domańskiej. Jego fabuła oparta została na korespondencji dwojga poetów: Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. W prezentowaną chronologicznie historię prowadzonej między nimi przez ponad
40 lat korespondencji, wpisana została także historia relacji kobiety i mężczyzny – dwojga aktorów przygotowujących spektakl. W pewnym sensie mamy tu do czynienia z tematem przenikania się sztuki i życia. W spektaklu wystąpią Piotr Bajor i Ewa Domańska z towarzyszeniem muzycznym Bogumiły Bajor.

Drugą propozycją na herbertowski wieczór będzie koncert „Ballada o tym że nie giniemy” do wierszy Zbigniewa Herberta w wykonaniu Dominiki Świątek pieśniarki, autorki muzyki i tekstów, której towarzyszy będą: Leszek Czajkowski (gitara) i Kuba Mędrzycki (fortepian).

Sierpniową „Herbertiadę” poprowadzi aktor Zbigniew Kozłowski

Organizatorem „Herbertiady” jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna,
a Partnerami są: Fundacja PZU, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Gmina Miasto Kołobrzeg, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Wydawnictwo Biały Kruk
a także Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu oraz Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta.

Patronat honorowy objęli: Rodzina Zbigniewa Herberta, minister kultury
dziedzictwa narodowego i sportu, wicepremier prof. dr hab. Piotr Gliński, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska.
Patronat medialny sprawują: TVP 3 Szczecin, AUDYTORIUM 17 Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia, tygodnik „Do Rzeczy”, Polskie Radio Koszalin, Radio Plus, TKK Kołobrzeg, portal www.miastokolobrzeg.pl.

Oficjalna strona Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta: www.herbertiada.pl

Zapraszamy serdecznie do Regionalnego Centrum Kultury
im. Z. Herberta, 21 sierpnia, godz. 17.00 – wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Obowiązują obostrzenia sanitarne (nakaz zakrycia ust i nosa oraz zdezynfekowanie dłoni).

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama