Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

orp iskra kołobrzeg

27 sierpnia do Kołobrzegu zawinie flagowy żaglowiec Marynarki Wojennej ORP Iskra. Zacumowanie zaplanowano na godzinę 10.00 przy Nabrzeżu Szkolnym w Marinie Solnej. Wcześniej jednostka przedefiluje wzdłuż wybrzeża. Na pokładzie okrętu znajduje się grupa podchorążych Akademii Marynarki Wojennej, którzy odbywają praktyki morskie. Wizytę zorganizowała Liga Morska i Rzeczna, która od wielu lat współpracuje z 3 Flotyllą Okrętów. Młodzi członkowie Ligi odbywają rejsy szkoleniowe na żaglowcu, ćwicząc swoje umiejętności teoretyczne w praktyce. W tym samym dniu o godzinie 16.00 załoga i studenci złożą wiązankę kwiatów przy pomniku kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego, pierwszego powojennego komendanta Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Stało się tradycją, że okręty Marynarki Wojennej, które wpływają do naszego portu honorują w ten sposób tego niezwykle zasłużonego dla Polski oficera. W sobotę w godzinach 11.00 – 17.00 dowódca okrętu zaprasza wszystkich chętnych do wejścia na pokład żaglowca. Załoga zapozna z marynarskim życiem, budową okrętu, a szczególnie zainteresowanych nauczy węzłów marynarskich. Następnego dnia – niedziela o godz. 10.00 na żaglowcu odprawiona zostanie marynarska msza święta. Każdy kto ma taką wolę będzie mile przyjęty. W poniedziałek w godzinach porannych żaglowiec odcumuje i uda się w dalszą drogę do Gdyni.

W czasie pobytu w Kołobrzegu załoga zwiedzi ekspozycje Muzeum Marynarki Wojennej, uczestniczyć będzie w imprezach organizowanych w mieście, oraz spotka się z pierwszym piratem RP Tadeuszem Waśką w jego tawernie.

Marek Padjas

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama