Scattered Clouds

7°C

Kołobrzeg

18 maja 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2022    
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


biblioteka miejska kołobrzeg scrabble

W jesienny weekend 30-31 października po dwuletniej przerwie, Kołobrzeg znów będzie gościł scrabblistów z całego kraju.

Scrabble to znana gra strategiczna, w którą grają miliony ludzi na świecie. Pasjonaci grają nie tylko w domowych zaciszach, ale spotykają się na sportowych turniejach, wliczanych do ogólnokrajowego rankingu.
To już szóste mistrzostwa Kołobrzegu, jak widać impreza na stałe wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w mieście. W tym roku będzie to turniej wyjątkowy, po raz pierwszy odbędzie się w gościnnych pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima przy ul. Frankowskiego 3.  Zawody są otwarte co oznacza, że może w nich wziąć udział każdy chętny. Niestety w tym roku liczba zawodników musiała zostać ograniczona do 48 osób. W 24 godziny po otwarciu zapisów poprzez formularz internetowy, limit miejsc został wyczerpany. Swój udział  w Mistrzostwach Kołobrzegu potwierdziło już wielu wybitnych zawodników z całego kraju, że wymienimy tylko Trójmiasto, Szczecin czy Warszawę. Rośnie liczba osób zapisanych na liście rezerwowej.

Organizatorami zawodów są:Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu, Klub Scrabblowy START Kołobrzeg, Fundacja UMYSŁ im. Alfreda Buttsa i Miasto Kołobrzeg. Do pięknej oprawy turnieju przyczyniło się szereg darczyńców fundujących nagrody i przerwy kawowe, spośród których warto wymienić choćby kołobrzeskie firmy: Brico Marche czy Pierogarnię w Porcie. Do grona wspierających dołączyły także firmy spoza miasta : APA2 ze Szczecina, AMB z Krakowa i IMFilter z Goleniowa. Ponadto szereg osób prywatnych i lokali gastronomicznych wsparło organizację turnieju, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Nawet jeśli nie gracie na co dzień w scrabble, warto zajrzeć do Klubu scrabblowego START Kołobrzeg spotkania w każdy piątek w godz. 16.30-20.00 w Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima ul. Frankowskiego 3 -  zajęcia są bezpłatne – może znajdziecie nowe hobby?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama