Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 listopada 2022    |    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
27 listopada 2022    
    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

w rytmie poloneza rck kołobrzeg


"W RYTMIE POLONEZA. NAJPIĘKNIEJSZE ARIE I PIEŚNI XIX W. ORAZ PIEŚNI PATRIOTYCZNE - WSPÓLNE ŚPIEWANIE"
14 listopada 2021
sala widowiskowa RCK, godz. 18.00

 W listopadzie, kiedy myśli Polaków częściej biegną w kierunku Ojczyzny Niepodległej proponujemy państwu dwa koncerty o tej tematyce. Poza Poznańskim Kwintetem Akordeonowym, który swoim występem uświetni rocznicę Odzyskania Niepodległości w dniu 11.11.2021 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w  Kołobrzegu,  w niedzielę 14.11. br. wystąpią ulubieńcy publiczności letniego Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich” -  Dominika Kobalczyk – sopran, Ziemowit Wojtczak – baryton, Jerzy Wolniak – tenor, który zajmie się również prowadzeniem koncertu. Na fortepianie akompaniować artystom będzie Ewa Szpakowska.  Znakomita sopranistka dramatyczna młodego pokolenia Dominika Kobalczyk współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi, stworzyła wiele znakomitych kreacji wokalnych  podczas kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla  wszystkich” w Kołobrzegu oraz w koncertach i wydarzeniach muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną  a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe. W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach  Polski i zagranicy. Ewa Szpakowska podczas pracy w Teatrze wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą .W programie koncertu w Kołobrzegu znajdą się wybrane specjalnie na listopadowe święto najpiękniejsze arie i pieśni XIX wieku, pieśni patriotyczne, będzie również okazja do wspólnego śpiewania. Bilety w cenie 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1 i na kupbilecik.pl.


JERZY WOLNIAK
Jest laureatem Konkursu Śpiewaczego w im. Jana Kiepury (1977) oraz dwukrotnym finalistą Konkursu Verdiowskiego w Busseto (1984 i 1985). Był solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Warszawie, a od 1979 roku Teatru Wielkiego w Łodzi. W 1986 roku za rolę Istvana w Sonacie Belzebuba Edwarda Bogusławskiego otrzymał nagrodę Srebrny Pierścień. Artysta ma na swoim koncie dziesiątki tenorowych partii operowych, wśród których te najważniejsze to m.in.: Leński w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Edgar w Łucji z Lammermoor i Ernesto w Don Pasquale Donizettiego, Książę w Rigoletcie Verdiego, Basilio w Weselu Figara Mozarta, Rudolf w Cyganerii, Cavaradossi w Tosce i Pinkerton w Madame Butterfly Pucciniego, Leopold w Żydówce Halevy’ego, Stefan w Strasznym dworze i Kazimierz w Hrabinie Moniuszki, Rizzi w Marii Stuart Twardowskiego. Jerzy Wolniak jest również niezrównanym interpretatorem ról charakterystycznych w lżejszym repertuarze; w pamięci publiczności pozostał jako: Boni w Księżniczce czardasza Kalmana, Daniło w Wesołej wdówce Lehára, Barinkay i Carnero w Baronie cygańskim i Frosch w Zemście nietoperza Straussa. W latach 1986-1989 był wykładowcą na Wydziale Aktorskim łódzkiej PWSFTviT, gdzie pełnił również funkcję  prodziekana. Jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną (koncerty, spektakle, recitale), a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe.

Ziemowit Wojtczak
Wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz ponad stu recenzji płytowych pisanych dla miesięcznika "Muzyka21". Redaktor naukowy serii wydawnictw katedry wokalistyki łódzkiej uczelni. Jest członkiem Senatu uczelni, członkiem Uczelnianej Komisji Wydawniczej, był członkiem Rady Bibliotecznej i Senackiej Komisji Bibliotecznej, pełnił funkcję rzecznika prasowego uczelni, uczestnicząc m.in. w pracach zespołu przygotowującego prezentację multimedialną z okazji obchodów 60-lecia łódzkich uczelni akademickich. Brał aktywny udział w pracach nad wdrożeniem na Wydziale Wokalno-Aktorskim nowych standardów nauczania. Niemal od początku pracy na Wydziale jest członkiem Rady Wydziału. Był również opiekunem Koła Naukowego Wokalistów. Został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jako pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Łodzi, Ziemowit Wojtczak bierze czynny udział w sesjach i konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Był delegowanym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu na Website Development Session organizowaną przez European Voice Teachers Association. Był współorganizatorem cyklu sesji naukowo-artystycznych organizowanych przez Katedrę Wokalistyki. Jest również promotorem kilkunastu prac magisterskich i dyplomowych; brał udział jako recenzent w pięciu postępowaniach przewodowych na stopień doktora sztuki i doktora habilitowanego sztuki; jest promotorem w trzech przewodach doktorskich.

Ewa Szpakowska
Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi (1980) w klasie fortepianu prof. Walentego Parczewskiego i kameralnej prof. Rajmunda Ambroziaka. Jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi.Uczestniczyła w wielu konkursach wokalnych w kraju (im. A. Didura w Bytomiu, A. Sari w Nowym Sączu, im. J. Kiepury w Krynicy, im. K. Szymanowskiego w Łodzi, im. St. Moniuszki w Warszawie, im. A. Tansmana w Łodzi) i  za granicą (Hertogenbosh, Wiedeń – Belvedere). Brała czynny udział jako akompaniator w kursach mistrzowskich prof. T. Żylis-Gara Radziejowice 14-22.11.2000 i 11-24.06.2001, prof. H. Elsnera Przemyśl 2001, G. Bradley Łódź 2000, prof. K. Rymarczyk Lubostroń 2002, prof. H. Łazarskiej Łódź 2005. Podczas pracy w Teatrze wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Austria, Francja, Włochy, Martynika).  Dokonuje nagrań radiowych i telewizyjnych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama