Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 listopada 2022    |    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
27 listopada 2022    
    Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

lustro kołobrzeg

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na przedstawienie "Lustro" Sceny Plastycznej KUL w reżyserii Leszka Mądzika. Wydarzenie zaplanowano 20 listopada. Tego dnia w sali widowiskowej przy. ul. Solnej 1 odbędą się dwa spektakle: o godz.18.00 i o godz.20.00.

Bilety w cenie 40 zł (normalny / w dniu spektaklu) i  35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK lub na platformie kupbilecik.pl Liczba miejsc ograniczona.

O spektaklu: "To więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza. Ożywiony obraz przywołujący przeczucia ogarniające tego niepozornego nauczyciela rysunku drohobyckiego gimnazjum pragnie wraz z widzem udać się w tę wędrówkę u której końca jawi się otchłań z niemymi świadkami, których milczenie potęguje dramat człowieka". (Leszek Mądzik).

Spektakl odwołuje się do przeżyć  i biografii Brunona Szulca. Jest to bezsłowny przekaz plastyczny a scenografia jest jego głównym tworzywem. Potrójna przestrzeń stworzona zostaje poprzez trzy pokoje pamięci. Każdy z nich tworzy inne elementy wizualne przywołujące rekwizyty, obiekty, przedmioty, kostiumy i maski. Większość z nich zostaje stworzona z form gipsowych. Istotną rolę w spektaklu odgrywa światło specjalnie projektowane i zbudowane do spektaklu.

Leszek Mądzik - scenograf, reżyser, malarz, fotograf. Profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Scenografii oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, twórca i założyciel Sceny Plastycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL). Scena powstała w 1969 przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Ten autorski teatr okazał się jedną z najbardziej oryginalnych propozycji w powojennym życiu teatralnym Polski. Pozbawiona słów, tradycyjnego aktorstwa, operująca ciszą i dźwiękiem oparta na scenografii, przestrzeni i grze światła Scena Plastyczna KUL jest poruszającym miejscem odrealnionych widowisk zgłębiających ludzką egzystencję(źródło: culture.pl).

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama