Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama


KONCERTY LIPCOWE

15.07. 2011 piątek, godz.19.00
Kasia Stankowska Kwartet
Kasia Stankowska – wokal
Łukasz Perek – fortepian
Jakub Olejnik – kontrabas
Przemek Jarosz – perkusja

Wokalistka uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Jej band jednak nie wtapia się w tło. Warto się zasłuchać w muzyce tych wspaniałych artystów, dać się ponieść aranżacjom Łukasza Perka i poszczególnym improwizacjom. Olbrzymie pokłady charyzmy i nieposkromionej inwencji muzyków sprawiają, że koncerty są absolutnie niepowtarzalne i niezapomniane. Podczas koncertów Kwartet wykonuje zarówno jazzowe standardy, jak choćby „Skylark” Elli Fitzgerald (który zaśpiewany przez Kasię nazywany jest istną perełką), jak i piosenki autorskie pochodzące z płyty „Passions” i z właśnie powstającego, nowego albumu.

22.07.2011 piątek, godz.19.00
Piotr Baron Quartet
Piotr Baron – saksofony
Michał Tokaj – fortepian
Henryk Gradus – kontrabas
Przemysław Jarosz – perkusja

Piotr Baron już od 20 lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie „Jazz Top” magazynu Jazz Forum w kategoriach saksofonu tenorowego i sopranowego. Recenzent i publicysta, od 1994 na antenie Radia Wrocław prowadzi swój cotygodniowy autorski program.
Nominowany trzykrotnie do nagrody Fryderyka jako jazzowy muzyk roku 2000, 2004 i 2008; nominacje w kategorii jazzowa płyta roku otrzymały także płyty - „Bogurodzica” (2000) i „Sanctus, Sanctus, Sanctus” (2008). Na trzydziestolecie pracy artystycznej Piotr Baron został odznaczony Brązowym Medalem
„Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Honorową Odznaką Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.


29.07.2011 piątek, godz.19.00
Freeway Quintet – laureat Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Jazzowej  RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu
Piotr Szewc – saksofon
Krzysztof Kowalczyk – saksofon
Marcin Kużdowicz – gitara elektryczna
Grzegorz Piasecki – kontrabas
Marcin Rak – perkusja

Zespół o sobie mówi: „My generalnie nie jesteśmy za dzieleniem muzyki na poszczególne gatunki, jak jazz, funk, soul, muzykę klasyczną itd. W dzisiejszych czasach dochodzi do mieszania stylów, dlatego też ciężko jest poszufladkować muzykę i rozdzielić ją ścianami. Muzyka tak naprawdę jest w tych ścianach, a nie między nimi.”

5-7.08.2011 piątek – niedziela
II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Jazzowej
RCK PRO JAZZ FESTIWAL


Miejsce: scena plenerowa RCK

5.08.2011 piątek, godz.17.00
przesłuchania konkursowe
godz.19.00
RCK PRO JAZZ Festiwal

Face to Face
Jarosław Buczkowski – akordeon
Krzysztof Samela – kontrabas
Mirosław Kamiński – perkusja
Jarosław Chmielewski – gitara
Piotr „Beny” Banyś – puzon

Zespół wykonujący muzykę jazzową stylu gipsy swing. Repertuar formacji składa się przede wszystkim z kompozycji francuskiego gitarzysty pochodzenia romskiego, Jeana „Django” Reinhardta – twórcy stylu Gipsy. W koncercie zatytułowanym „Django Reinhardt swing” usłyszymy standardy muzyki jazzowej, utwory z repertuaru Django Reinhardta z domieszką francuskiego stylu musette.

Krzysztof Kiljański & Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego
pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka – „Od Sinatry do Presleya”

Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego był wielokrotnie nagradzany - dwukrotnie GRAND PRIX I miejsce, trzykrotnie II, oraz III miejsce na Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu; dwie Złote Tarki oraz dwukrotnie wyróżnienia na Old Jazz Meeting Złota Tarka; nagroda specjalna 35 Festiwalu Jazz Nad Odrą; nagroda dla najlepszego zespołu IV Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni; II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu SWINGIN' SAXONIA; GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów - Bydgoszcz Big Band Festiwal 2007.
Podczas RCK PRO JAZZ z Big Bandem wystąpi Krzysztof Kiljański, który oprócz tego, że kojarzony jest z piosenką poetycką i nastrojowymi balladami, jest zaangażowany w wiele jazzowych projektów.

godz.22.00 – Jazz Jam Session
Sanatorium Uzdrowiskowe „Bałtyk” – Cafe „Bałtyk”

6.08.2011 sobota, godz.17.00
przesłuchania konkursowe
godz.19.00
RCK PRO JAZZ Festiwal

Piotr Baron & Movie Jazz
Piotr Baron – saksofon
Jarosław Wachowiak – saksofon
Łukasz Matuszewski – saksofon
Jan Adamczewski – saksofon
Katarzyna Stroińska – fortepian
Kuba Olejnik – kontrabas
Przemek Jarosz – perkusja

Piotr Baron & Movie Jazz to oryginalny projekt, składający się z najciekawszych tematów polskiej muzyki filmowej, przybliżający arcydzieła rodzimej kinematografii od okresu dwudziestolecia
międzywojennego po czasy współczesne.

Artur Dutkiewicz – Trio Hendrix Piano
Artur Dutkiewicz - fortepian
Michał Barański - kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja

Płyta "Hendrix Piano" oraz program koncertu są zaskakującym spojrzeniem muzyków jazzowych na znane utwory legendy muzyki rockowej – Jimi’ego Hendrixa. Takie przeboje jak m.in.: Hey Joe, Crosstown Traffic, Wind Cries Mary, Angel czy Little Wing grane są za pomocą języka jazzu, oddając jednocześnie hendriksowski klimat tych utworów.
Płyta jest pierwszym w historii jazzu albumem w całości przedstawiającym muzykę Hendrixa na fortepianie,  w fortepianowym trio jazzowym.
W interpretacji Artura Dutkiewicza idiom hendriksowski nabrał nowego, niespodziewanego blasku.

godz.22.00 – Jazz Jam Session 
Sanatorium Uzdrowiskowe „Bałtyk” – Cafe „Bałtyk”

7.08.2011 niedziela, godz.17.00
Koncert Laureatów II Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Jazzowej
godz.19.00
RCK PRO JAZZ Festiwal

Maciej Sikała Trio
Maciej Sikała – saksofony
Paweł Tomaszewski – organy Hammonda
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Maciej Sikała – saksofonista tenorowy i sopranowy, absolwent Wydziału Jazzu  Akademii Muzycznej w  Katowicach (1987 rok). Laureat  wielu nagród, m.in.:
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1986),
- Nagroda Programu III Polskiego Radia – Mateusz ’95,
- I miejsce w ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995 - 2005 oraz w kategorii saksofonu sopranowego  w 2001 roku.
Nagrał ok. 40 płyt jazzowych, w tym trzy autorskie : „Blue Destinations” (1998), „The Sheep   is  Found” (2011), „Another One For...”(2006).

Krzesimir Dębski & HeFi QUARTET
Leszek HeFi Wiśniowski – flety,  saksofony
Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Tomasz Kupiec – kontrabas
Bartek Staromiejski – perkusja

Program autorski świetnego flecisty i saksofonisty – Leszka HeFi Wiśniowskiego. Projekt – tworzony wspólnie z Krzesimirem Dębskim, znakomitym kompozytorem, między innymi muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypkiem jazzowym i dyrygentem – jest wypadkową oryginalnej koncepcji lidera oraz swobody i zmiennej alchemii powstającej pomiędzy muzykami podczas koncertu. Wykorzystując spójność brzmieniową wyznaczoną przez fortepian elektryczny, muzycy pozwalają sobie na wędrówki w rejony różnorodnej estetyki jazzowej. W całości dominuje wielobarwny, wirtuozowski flet Wiśniowskiego.
godz.22.00 – Jazz Jam Session
Sanatorium Uzdrowiskowe „Bałtyk” – Cafe „Bałtyk”


Prowadzenie koncertów : Dariusz Bugalski – Program 3 Polskiego Radia

lipiec/sierpień
hall RCK
Wystawa plakatu studentów i wykładowców Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej oraz Akademii Sztuki w Szczecinie "Mocne uderzenie": Projektowanie plakatu bliskie jest improwizacji jazzowej. W obu wypadkach nie znajdziemy kompletnej definicji, absolutnych ram pozwalających wykalkulować przepis na dobry utwór. Nie ma tu jedynie słusznej drogi. To osobowość twórcza, indywidualny pierwiastek, jaki wkładany  jest w temat (muzyczny i plastyczny) stanowi siłę i wartość dzieła. Warsztat oczywiście stanowi podstawę, ale to umiejętność nadania własnego charakteru jest istotą tych dwóch światów. To skłania do poszukiwań, eksperymentów, prób i błędów. A to z kolei jest motorem napędowym sztuki w ogóle. Pracownie profesorów: Grzegorza Marszałka, Leszka Żebrowskiego i Lexa Drewinskiego, z których pochodzą plakaty, charakteryzuje właśnie poszukiwanie własnego ja w tym, co nazywamy projektowaniem graficznym. Może dlatego, chociaż tematem wystawy jest plakat jazzowy, znajdują się tu również plakaty dotyczące innych zjawisk i scen muzycznych, bliższych zainteresowaniom i wrażliwości ich twórców.

WSTĘP WOLNY

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama