Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

26 września 2023    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2023    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wyjątkowy koncert muzyki, w roli głównej...komputer ! Już 3 marca w RCK

Kołobrzeski kompozytor i polska premiera utworu La Mutant w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Utwór zostanie wykonany za pomocą komputera z 1996 roku!

Zapraszamy na koncert 3.03.2022 (czwartek) godz.19.00 sala widowiskowa RCK

Adam Frankiewicz – "La Mutant" koncert na układ dźwiękowy YMF262

Bilety: 10 zł do nabycia w kasie RCK

La Mutant – utwór został napisany na zamówienie teatru La Mutant w Walencji, gdzie w czerwcu 2021 miał światową premierę. Skomponował go Adam Frankiewicz, reżyser, performer, twórca gier komputerowych tworzący w Kołobrzegu.

La Mutant – to dźwiękowy amalgamat Baroku, Heavy Metalu i Synthwavu. Całość zsyntezowana przez układ dźwiękowy Yamaha YMF262 przy użyciu oprogramowania Adlib Tracker II. Wykonanie utworu odbywa się pod systemem MS-DOS na Toshibie Libretto 70ct z 1996 roku. Osobliwe ograniczenia układu, jego brzmienie i historia, twórczo zreinterpretowane przez kompozytora nawiązują do tytułowej mutacji, mówią o jej potędze, losowości i nieuchronności zmian jakie ze sobą niesie.

Adam Frankiewicz - reżyser, performer, twórca gier komputerowych. Jego prace pokazywane były w wielu miastach Europy (Kurgan, Madryt, Ryga, Lwów, Berlin i wielu innych). Występował na Ars Electronica, Unsound, Open Source Art, Up To Date , Floppy Totaal, Seanaps, Biennale Sztuki Współczesnej w Tuluzie. Poprzez pracę z przestarzałą technologią buduje własny język sztuki.

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama