Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej RCK

Regionalne Centrum Kultury, Galeria Sztuki Współczesnej im. A.J. Ściesińskich w Kołobrzegu zaprasza na wystawę Stowarzyszenia Artystów Grupa Kołobrzeg. GSW, ul. Armii Krajowej 12. Wystawa czynna jest do 15 kwietnia 2022 r. Na wystawie prezentowane są prace kilkunastu członków stowarzyszenia (malarstwo, rysunek, fotografie).

Twórcy Stowarzyszenia Artystów – Grupa Kołobrzeg przez ponad osiemnaście minionych lat, na dobre wpisali się w pejzaż społeczności Kołobrzegu. Działalność tej grupy stale się rozwija i owocuje wynikami prezentacji zarówno w latach minionych jak i w czasie obecnym.

Twórcy Stowarzyszenia Artystów – Grupa Kołobrzeg przez ponad osiemnaście minionych lat, na dobre wpisali się w pejzaż społeczności Kołobrzegu. Działalność tej grupy stale się rozwija i owocuje wynikami prezentacji zarówno w latach minionych jak i w czasie obecnym. W sposób nieunikniony odchodzą do „Pracowni Stwórcy” śp. koleżanki i koledzy a przybywają nowi członkowie. Dla niektórych przynależność do stowarzyszenia była pewnym epizodem w życiu. Wszyscy stanowili lub stanowią wspólnotę twórczą, która na mapie kulturalnej Kołobrzegu, wpisała się oryginalnością, indywidualnością i niepowtarzalnym bogactwem formalnym uprawianych dziedzin sztuki. Spotykamy się po raz kolejny, przy okazji prezentacji prac osób skupionych w Stowarzyszeniu Artystów -  Grupa Kołobrzeg i życzę koleżankom i kolegom nieustających inspiracji i weny twórczej, a publiczności jak też miłośnikom sztuki dużo satysfakcji i miłych przeżyć estetycznych.
                                                                                                                     
Dariusz Kaleta - Wśród wrażeń i refleksji podczas przygotowywania obecnej prezentacji w Dziale Wystawienniczym Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich w sposób oczywisty zapisane są w pamięci uczestników sylwetki osób nieobecnych. Istniejące od roku 2003 po czas obecny Stowarzyszenie Artystów – Grupa Kołobrzeg skupiało w swojej działalności i prezentacjach wystawienniczych osoby, których twórczość artystyczna jest i była obecna w latach poprzednich, wnosząc swój ślad wrażliwości, stylistyki i wypowiedzi w plastycznych dziedzinach, w obszarze kultury i sztuki, jak też szerszym kontekście czasu.
Byli członkowie:
Śp. Ludwig Becker, Śp. Helena Bürkner, Śp. Maria Róża Kobarska, Śp. Wanda Helena Towarek, Śp. Wiesław Wawrzyszko.
Joanna Bobkowska, Anna Drozd, Mirella Iwanicka, Krystyna Kmieciak, Tomasz Kolasa, Dominik Kubicki, Andrzej Majchrzak, Hanna Mazur – Tężycka, Dariusz Mazur, Andrzej Rafiński, Krzysztof Ramocki, Iwona Rymaszewska, Janusz Tężycki, Dorota Stelmaszczyk, Beata Wachecka, Dorota Waligóra, Andrzej Wietrzyński.
Obecni członkowie:
Wojciech Dopierała, Renata Fenn, Zygmunt Jasnoch, Dariusz Kaleta, Wanda Irena Koźmińska, Maria Kożurno, Danuta Król, Helena Leźnicka, Marian Łukaszewicz, Aleksandra Łojek – Szymanowska, Mirosław Nowosza, Łukasz Ogrodowczyk, Kazimierz Ratajczyk, Adriana Rękas, Bożena Sawicka, Iwona Sawicka, Wiesław Stępień, Elżbieta Waszczuk, Romuald Wiśniewski, Mirosława Zimecka – Szerląg.

Wystawa prac Stowarzyszenia Artystów – Grupa Kołobrzeg
26.02 – 15.04.2022 r.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama