Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Cztery medalistki olimpijskie odwiedzą Kołobrzeg

Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka – cztery medalistki olimpijskie wezmą udział w Kołobrzegu w akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Zajęcia dla dziewcząt odbędą się już w najbliższy wtorek 14 czerwca.
Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, zaprosiła do Kołobrzegu dwie wybitne lekkoatletki Małgorzatę Hołub-Kowalik i Igę Bau-mgart-Witan, które z ostatnich igrzysk w Tokio wróciły ze złotymi i srebrnymi medalami, a także znaną łyżwiarkę szybką Natalię Czerwonkę, medalistkę zi-mowych igrzysk w 2014 roku. Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Zapisy na zajęcia już się zakończyły.

– Bardzo ważnym aspektem projektu jest motywacja dziewczynek do zdrowego i aktywnego trybu życia. Poruszamy ważne tematy rozwoju, hejtu, sukcesu, uzależnień, depresji i bycia sobą bez względu na oczekiwania innych osób – mówi Otylia Jędrzejczak. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymają bogate pakiety startowe, ufundowane m.in. przez partnerów fundacji Bellę, HMS i CityMotors Gdańsk.

Zajęcia – najpierw 45 minut ćwiczeń razem z mistrzyniami pod okiem wykwali-fikowanej trenerki personalnej, a później długa rozmowa z wielkimi sportsmenkami – odbędą się 14 czerwca w hali sportowej MOSiR Milenium (ul. Łopuskiego 38) w Kołobrzegu. To niepowtarzalna okazja dla młodzieży, by porozmawiać z mistrzyniami sportu. Start rejestracji zaplanowano na godz. 9.30.
To już druga tegoroczna odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”, bo w kwietniu mistrzynie sportu ćwiczyły z blisko pięciuset uczennicami szkół ze Świecia i oko-lic. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego druga odsłona w 2022 roku także przez Miasto Kołobrzeg i MOSiR Kołobrzeg.

 (fot. Paweł Skraba)

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama