Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Motoserce już w sobotę 25 czerwca

Klub Motocyklowy VOYAGER FG w dniu 25.06.2022r. od godz 10.00 organizuje akcję zbiórki krwi pod nazwą MOTOSERCE oraz loterię fantową z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłowej, która objęła swoją opieką Marysię.

Marysia urodziła się ze złożoną siniaczą wadą serca Tertalogią Fallota. W wieku 6 miesięcy przeszła skomplikowaną operację. W związku z chorobą i korektą wady serca Marysia pozostaje pod stałą opieką lekarzy specjalistów w dziecięcym szpitalu klinicznym oraz Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Marysia ma opóźniony rozwój psychoruchowy, oraz opóźnione napięcie mięśniowe. Całkowity dochód z loterii oraz  wszystkie zebrane środki w tym ze sprzedaży grochówki,  kiełbasy, ciasta zostaną
przekazane na pomoc dla Marysi celem prowadzenia systematycznego leczenia i rehabilitacji

Chcemy promować ideę krwiodawstwa jak i zwrócić uwagę na brak cennego daru jakim jest KREW w polskich szpitalach. Akcję organizujemy na Skwerze Pionierów w samym centrum Kołobrzegu, w formie pikniku rodzinnego, a dla krwiodawców na
końcu imprezy rozlosowywane są nagrody. Podczas akcji odbywają się koncerty zespołów rockowych, parada motocykli ulicami Kołobrzegu, dmuchańce dla dzieci,  pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu straży pożarnej oraz ratowników medycznych, pokaz resuscytacji  oraz konkursy organizowane przez kołobrzeską Policję.

Ta cykliczna impreza jest również okazją do integracji różnych środowisk, miejscem pożytecznego spędzenia czasu dla rodzin, okazją do krzewienia krwiodawstwa dla osób jeszcze zastanawiających się. Przybywająca tam młodzież na własne oczy i w praktyce poznaje podstawy pierwszej pomocy oraz uczy się prawidłowego zachowania w sytuacjach dla nich ekstremalnych np. w trakcie wypadku. Wśród osób które oddadzą krew zostanie rozlosowana nagroda traktor Kosiarka.

Akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg oraz PCK.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 głównym celem akcji jest propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz zbiórka krwi. Akcja realizowana jest w formie pikniku rodzinnego.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama