Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sea of ART czyli Festiwal Artystów Ulicy startuje już w piątek

Już po raz trzeci Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu organizuje Festiwal Artystów Ulicy Sea of Art i można śmiało powiedzieć, że Sea of Art stało się jedną z głównych wizytówek kultury naszego miasta w okresie wakacyjnym. Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami, udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego.
W tym roku spotkamy się w dwa weekendy lipcowe (8-10 lipca i 15 -17 lipca). Wydarzenia festiwalowe przyciągają tysiące widzów i zapewne tak będzie również podczas tegorocznej edycji. Tym bardziej, że na zaproszenie RCK do Kołobrzegu przyjadą czołowi wykonawcy z całej Polski, m.in Teatry: AKT, Fuzja, Teatr Porywacze Ciał a także wielu innych wykonawców. Niespodzianką dla widzów będzie zapewne NOC Kolorów, odbywająca się 16 lipca w parku w okolicach Pomnika Zaślubin.

Niestety spektakl prof. Leszka Mądzika „Faktura czasu”, zaplanowany na 9 lipca godz.21.00 został ODWOŁANY z powodów niezależnych od organizatorów. Również przyjazd prof. L. Mądzika do Kołobrzegu został odwołany. Poniżej zamieszczamy zaktualizowany, szczegółowy program Festiwalu.


Kołobrzeg 2022

III Festiwal Artystów Ulicy Sea of Art

8-10.07.2022

8.07.2022 (piątek)
godz. 20.00 – Parada Steampunku TEATR GRY i LUDZIE
Trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny
Parada Steampunku to podróż do epoki wiktoriańskiej, kiedy to rewolucja przemysłowa, industrializacja, postęp techniczny i liczne wynalazki budziły ufność i nadzieję. Machiny rodem z powieści Juliusza Verne’a i ich operatorzy. Epoka pary jawi się tu jako epoka niewinności, radosnej, twórczej fascynacji możliwościami, jakie dają wynalazki techniczne. Pojazdom towarzyszą szczudlarze i postaci na ziemi w fantazyjnych steampunkowych kostiumach. Wśród kreowanych postaci widzowie rozpoznają: podróżników, wynalazców, odkrywców, radiotelegrafistę i fotografa… Aktorzy wchodzą w cykliczne interakcje z publicznością, a całość uzupełnia muzyka odtwarzana z urządzeń zainstalowanych w pojazdach, a także dźwięki klaksonów, dymy i kolorowe oświetlenie.


9.07.2022 (sobota)
godz. 12.00 – spektakl „Koty 3” TEATR GRY I LUDZIE
Miejsce: plac przy molo
Wesoły i bardzo kolorowy, interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im zabawne i „wybuchowe” historie. Kto jest ciekawy, co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie oraz czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko, musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi… „kocia muzyka”.


godz. 22.00 – spektakl „Can’t escape” TEATR 3.5
Miejsce: Skwer Pionierów
Po wypiciu ostatniej szklanki czystej, nieskażonej wody. W gorączkowym poszukiwaniu kilku kropel paliwa do naszych nienasyconych baków. Z namiastką żywej przyrody zamkniętą w szklanym sanktuarium. Zbierając okruchy minionej świetności. Uciekamy! Tylko gdzie?
„Can’t escape” to obraz świata ucieczki do nikąd. Tuż po katastrofie ludzkiego snu o potędze i dostatku. W naszym widowisku zadajemy pytanie o to, kim będziemy dla siebie wzajemnie, kiedy to, za czym dziś gonimy straci wymierną wartość. Czy nasze życia, kariery i rozrywki znajdą dla siebie miejsce w nowej rzeczywistości? Osadzonym w post-apokaliptycznej estetyce widowiskiem, poruszającym temat kryzysu klimatycznego od strony pytań o nasze relacje wzajemne, zabieramy was w podróż. Być może w zupełnie niedaleką przyszłość. Tuż po tym kiedy katastrofa będzie już faktem historycznym, a cywilizacja jaką znamy zostanie wspomnieniem w postaci znalezisk zdobytych na śmietniku świata.
Scenariusz i reżyseria – Marek Kurkiewicz
Muzyka i oprawa muzyczna – Ortalion
Kostiumy – Domela Grenda i Barbara Zawacka
Scenografia i światła – Marek Kurkiewicz
Obsada – Barbara Zawacka, Marzena Lamch-Łoniewska, Domela Grenda, Jagodza Białogrodzka, Justyna Gregorkiewicz, Marek Kurkiewicz, Adam Łoniewski, Patryk Frankiewicz

10.07.2022 (niedziela)
godz. 12.00 – zabawa z KLAUNAMI KULKI
Miejsce: plac przy molo
Para przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, którzy poprzez interaktywną zabawę, klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.

godz. 21.00 – spektakl „Osobliwe zdarzenie” TEATR LALKI „TĘCZA”
Miejsce: scena plenerowa RCK
Osobliwe zdarzenie to komedia sytuacyjna, pełna intryg, nieporozumień i zwrotów akcji. Historia miłości dwojga głównych bohaterów przebiega równolegle do miłości ich służących, jednocześnie jest utrudniona przez ich skłóconych ojców. Jak każda klasyczna komedia, także i ta nieuchronnie zmierza do…
Spektakl, na kanwie sztuki Carlo Goldoniego „Un curioso accidente”, został zrealizowany w Teatrze Tęcza w konwencji commedii dell’arte.
Reżyseria, scenografia, opr. muzyczne – Matteo Spiazzi
Tłumaczenie – Magdalena Mrozińska
Projekty i wykonanie masek – Roberto Maria Macchi
Asystent reżysera – Massimiliano di Corato
Polski asystent reżysera – Michał Tramer
Przygotowanie wokalne – Jolanta Otwinowska
Obsada – Anna Rau, Ilona Zaremba, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz
Światło i dźwięk – Krzysztof Fir
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu
Promocji Kultury.

godz. 22.00 – spotkanie z aktorami TEATRU LALKI „TĘCZA”
Miejsce: scena plenerowa RCK


15-17.07.2022

15.07.2022 (piątek)
godz. 17.00 – spektakl „Hultaje” TEATR PORYWACZE CIAŁ
Miejsce: plac przy molo
Bohaterami są pracownicy różnych banków, którzy podczas przerwy jednoczą siły i zamiast jarać szlugi i gadać o stopach procentowych, spotykają się w umówionym miejscu, żeby razem poszaleć na hulajnogach. Wystarczy marynarki zamienić na dżinsowe katany z naszytą na plecach nazwą gangu, ulizane włosy schować pod kaskiem i jazda! Reszta jest już czystym szaleństwem: wykonywane w rytmie tłustych bitów najbardziej zwariowane i nigdy wcześniej nie prezentowane triki człowieka bankowca na hulajnodze, czyli bunt, pot & ryzyko. Zero kontroli. Ale na czas, bo przerwa się w końcu skończy i trzeba będzie wracać do udzielania kredytów i takich tam, więc każda sekunda się liczy…
Scenariusz i reżyseria – Kasia Pawłowska i Maciej Adamczyk

godz. 22.00 – spektakl „Dywidenda” TEATR FUZJA
Miejsce: Skwer Pionierów
Dywidenda jest teatralną odpowiedzią na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Kryzys, którego geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematycznych, giełdowych ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu. Tylko jakie są reguły? Kto je ustala? Dlaczego z dnia na dzień, kolejne kraje Europy okazują się bankrutami, choć chwilę wcześniej były u szczytu prosperity? Wzrastające napięcia społeczne, niepewność i strach przeradzają się w manifestacje i rozruchy na ogromną skalę. W tym samym czasie wielka gra trwa w najlepsze.
Akcja Dywidendy toczy się na największej w Polsce grze planszowej. Podejrzane interesy światowych funduszy i korporacji, ludzkie ambicje i chciwość – to świat w którym bohaterom-graczom przyjdzie toczyć walkę o zwycięstwo.
Scenariusz i reżyseria – Anna i Tomasz Rozmianiec
Kostiumy, scenografia – zespół
Muzyka – SOSEN
Oprawa graficzna, animacje – Krzysztof Marciniak, Krzysztof Ignasiak
Obsada – Filip Kwiatkowski, Piotr Bigus, Mateusz Kostecki, Piotr Wojtyniak, Rafał Orłowicz, Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Ewa Prądzyńska, Alicja Zygadlewicz

16..07.2022 (sobota)
godz. 12.00 – spektakl „Odkrywcy” TEATR FUZJA
Miejsce: plac przy molo
Spektakl zabiera najmłodszych widzów w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie. W trakcie szalonej przygody będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, rozwiążemy niejedną zagadkę. Dowiemy się, jak przygotować się do podróży na koniec świata. Wartka akcja i wesołe piosenki sprawiają, że dzieci w trakcie spektaklu nie tylko świetnie się bawią, lecz także dowiadują się mnóstwa ciekawostek o otaczającym nas świecie.

godz. 22.00 – NOC KOLORÓW
Miejsce: Park Żeromskiego – Pomnik Zaślubin z Morzem
Noc kolorów to spektakl dźwięku i ognia, na który złożą się iluminacje świetlne w parku, występ DJ-ski, pokazy gimnastyczne na chustach i obręczach oraz Fireshow.

17.07.2022 (niedziela)
godz. 12.00 – spektakl „Kostka” TEATR GILI GILI
Miejsce: plac przy molo
Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z Magiczną Kostką! W tej grze jest tylko jedna zasada – wszyscy mają swój szczęśliwy rzut! Ogromna dwunastościenna kość zapewni zabawę dorosłym i dzieciom, a jej wynik nie zawsze będzie oznaczał słodką niespodziankę. Czasem trzeba będzie pomóc zwariowanym pszczołom, lub wybrać sobie rodzinę do zdjęcia. Przyjdzie również czas na karmienie cukierkami wujka Maurycego, oraz taniec ślimaka. Wesoła gra przeplatana autorskimi piosenkami zapewni doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym!

godz. 22.00 – spektakl „Ja Gore” TEATR AKT
Miejsce: Skwer Pionierów
Żywioł ognia, praprzyczyna wszystkiego, jest główną inspiracją widowiska. Symbol życia i śmierci, miłości i płodności, przemiany, pasji, walki i oczyszczenia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sam staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Taniec, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworząc niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Tytuł spektaklu zaczerpnięty z opowiadania Henryka Rzewuskiego ze słynną kwestią „Pan tu, Panie Pogorzelski robisz swoje – a ja gorę!”
Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.
Reżyseria, scenografia – zespół
Współpraca plastyczna – Aleksandra Olszewska
Kuratorka projektu – Agnieszka Musiałowicz
Światła – Adam Sztorc
Obsada – Karolina Banaszek, Katarzyna Stefanowicz, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Maciej Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Bartłomiej Kuźma.

Wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia festiwalu.

 

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama