Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rusza festiwal "Muzyka w Katedrze"

Przed nami dwa miesiące pełne muzycznych wzruszeń oraz przepięknych wrażeń w niepowtarzalnej atmosferze. Pierwszy koncert już w czwartek 7 lipca. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20.30 w kołobrzeskiej bazylice.

Bilety w cenie : 35 zł normalne i 30 zł ulgowe/Karta Mieszkańca, do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1 oraz przy wejściu do Bazyliki w czwartki godzinę przed koncertem. Bilety także na stronie www.kupbilecik.pl

7 LIPCA KONCERT INAUGURACYJNY
„Medytacje impresjonistyczne”
Kuba Marciniak – saksofon
Małgorzata Marciniak – wibrafon

Program
Mykoła Lysenko (1842 – 1912)    Moment de désespoir, op. 40, no.1 - arr. Kuba Marciniak
Kuba Marciniak (ur.1991) :
        ◦ Impression #1; inspired by: M. Ravel - Miroirs #3 „Une Barque sur l'océan”
        ◦ Impression #2; inspired by: E. Satie - 6 Gnossiennes pour piano: No. 3
        ◦ Impression #3; inspired by: A. Roussel - Le Festin de l'araignée: Funérailles de l'éphémère
        ◦ Impression #4; inspired by: M. Ravel - Gaspard de la Nuit
        ◦ Impression #5; inspired by: C. Debussy - Suite Bergamasque: Prélude
        ◦ Impression #6; inspired by: M. Ravel - Miroirs #4 „Alborada del gracioso”
Ukraińska melodia ludowa Czeremszyna - arr. Kuba Marciniak

Małgorzata Marciniak - perkusistka orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiowała w Universität Der Künste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XIX Edycji Programu „Młoda Polska”, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition we Włoszech. Współpracowała  z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą takimi jak Berliner Symhoniker, Bogota Symphonic Orchestra, Baltic Sea Youth Philharmonic, Sinfonia Iuventus,Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, polskimi orkiestrami filharmonicznymi.

Kuba Marciniak -  ceniony na scenie jazzowej saksofonista i kompozytor, współtwórca Weezdob Collective, jednego z najczęściej nagradzanych zespołów jazzowych młodego pokolenia, muzyk sesyjny współpracujący m.in. z W. Pawlikiem, P. Wojtasikiem, czy L. Możdżerem. Ma na swoim koncie wiele sukcesów na konkursach jazzowych, m.in. Grand Prix na Novum Jazz Festival 2013,  Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa i  Jazz Fruit w Pradze 2015, czy na festiwalu Jazz nad Odrą 2018. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne oraz stypendium Młoda Polska.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama