Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

31 marca 2023    |    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
31 marca 2023    
    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

III Festiwal Artystów Ulicy Sea of Art

W piątek 15 lipca zaczynamy drugą część tegorocznego Festiwalu Artystów Ulicy Sea of Art. W dniach 15 -17 lipca 2022 na ulicach i placach Kołobrzegu będziemy podziwiać artystów z reprezentujących teatry z Poznania i Warszawy. Przed nami 6 wydarzeń, w tym Noc
Kolorów/widowisko światło-dźwięk/ zaplanowana na 16 lipca, początek o godz.22.00.

15.07.2022 (piątek)
godz. 17.00 – spektakl „Hultaje” TEATR PORYWACZE CIAŁ
Miejsce: plac przy molo
Bohaterami są pracownicy różnych banków, którzy podczas przerwy jednoczą siły i zamiast jarać szlugi i gadać o stopach procentowych, spotykają się w umówionym miejscu, żeby razem poszaleć na hulajnogach. Wystarczy marynarki zamienić na dżinsowe katany z naszytą na plecach nazwą gangu, ulizane włosy schować pod kaskiem i jazda! Reszta jest już czystym szaleństwem: wykonywane w rytmie tłustych bitów najbardziej zwariowane i nigdy wcześniej nie prezentowane triki człowieka bankowca na hulajnodze, czyli bunt, pot & ryzyko. Zero kontroli. Ale na czas, bo przerwa się w końcu skończy i trzeba będzie wracać do udzielania kredytów i takich tam, więc każda sekunda się liczy…
Scenariusz i reżyseria – Kasia Pawłowska i Maciej Adamczyk

godz. 22.00 – spektakl „Dywidenda” TEATR FUZJA
Miejsce: Skwer Pionierów
Dywidenda jest teatralną odpowiedzią na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Kryzys, którego geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematycznych, giełdowych ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu. Tylko jakie są reguły? Kto je ustala? Dlaczego z dnia na dzień, kolejne kraje Europy okazują się bankrutami, choć chwilę wcześniej były u szczytu prosperity? Wzrastające napięcia społeczne, niepewność i strach przeradzają się w manifestacje i rozruchy na ogromną skalę. W tym samym czasie wielka gra trwa w najlepsze.
Akcja Dywidendy toczy się na największej w Polsce grze planszowej. Podejrzane interesy światowych funduszy i korporacji, ludzkie ambicje i chciwość – to świat w którym bohaterom-graczom przyjdzie toczyć walkę o zwycięstwo.
Scenariusz i reżyseria – Anna i Tomasz Rozmianiec
Kostiumy, scenografia – zespół
Muzyka – SOSEN
Oprawa graficzna, animacje – Krzysztof Marciniak, Krzysztof Ignasiak
Obsada – Filip Kwiatkowski, Piotr Bigus, Mateusz Kostecki, Piotr Wojtyniak, Rafał Orłowicz, Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Ewa Prądzyńska, Alicja Zygadlewicz

16..07.2022 (sobota)
godz. 12.00 – spektakl „Odkrywcy” TEATR FUZJA
Miejsce: plac przy molo
Spektakl zabiera najmłodszych widzów w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie. W trakcie szalonej przygody będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, rozwiążemy niejedną zagadkę. Dowiemy się, jak przygotować się do podróży na koniec świata. Wartka akcja i wesołe piosenki sprawiają, że dzieci w trakcie spektaklu nie tylko świetnie się bawią, lecz także dowiadują się mnóstwa ciekawostek o otaczającym nas świecie.

godz. 22.00 – NOC KOLORÓW
Miejsce: Park Żeromskiego – Pomnik Zaślubin z Morzem
Noc kolorów to spektakl dźwięku i ognia, na który złożą się iluminacje świetlne w parku, występ DJ-ski, pokazy gimnastyczne na chustach i obręczach oraz Fireshow.

17.07.2022 (niedziela)
godz. 12.00 – spektakl „Kostka” TEATR GILI GILI
Miejsce: plac przy molo
Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z Magiczną Kostką! W tej grze jest tylko jedna zasada – wszyscy mają swój szczęśliwy rzut! Ogromna dwunastościenna kość zapewni zabawę dorosłym i dzieciom, a jej wynik nie zawsze będzie oznaczał słodką niespodziankę. Czasem trzeba będzie pomóc zwariowanym pszczołom, lub wybrać sobie rodzinę do zdjęcia. Przyjdzie również czas na karmienie cukierkami wujka Maurycego, oraz taniec ślimaka. Wesoła gra przeplatana autorskimi piosenkami zapewni doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym!

godz. 22.00 – spektakl „Ja Gore” TEATR AKT
Miejsce: Skwer Pionierów
Żywioł ognia, praprzyczyna wszystkiego, jest główną inspiracją widowiska. Symbol życia i śmierci, miłości i płodności, przemiany, pasji, walki i oczyszczenia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sam staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Taniec, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworząc niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Tytuł spektaklu zaczerpnięty z opowiadania Henryka Rzewuskiego ze słynną kwestią „Pan tu, Panie Pogorzelski robisz swoje – a ja gorę!”
Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.
Reżyseria, scenografia – zespół
Współpraca plastyczna – Aleksandra Olszewska
Kuratorka projektu – Agnieszka Musiałowicz
Światła – Adam Sztorc
Obsada – Karolina Banaszek, Katarzyna Stefanowicz, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Maciej Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Bartłomiej Kuźma.

Wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia festiwalu.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama